TOSYA(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Üzerinde meyve ağaçları olan arsa İcradan satılıktır

TOSYA(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860152
Şehir : Kastamonu / Tosya
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / TOSYA
: 4913
Yayınlandığı Gazeteler

TOSYA HABER 37 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
221,915 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Belediye Meclis SalonuTosya/Kastamonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TOSYA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/7 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Kastamonu İl, Tosya İlçe, 847 Ada, 9 Parsel, CUMHURİYET Mahallesi, Gökyerkanlıark Mevkii, Taşınmaz parsel üzerinde 1 Adet iki katlı ev, 1 Adet ahır ve 1 adet kuraklık bulunmaktadır. Yapı ev olarak kullanılmaktadır. 2 katlı ahşap yapı oldukça eski ve bakımsızdır. 50-60 yaşlarında tahmin edilen yapı %50 oranında yıpranma öngörülmüştür. Bağ evi tarzında olan taşınmaz ilçe merkezine ve kamu kurumlarına uzaktır.Ulaşım özel imkanlarla sağlanılmaktadır. yapının oturum alanı yaklaşık 25,00 m² olup toplam kullanım alanı üs kat ve çıkmalarla beraber 55,00 m² dir. Arazinin topağrafik yapısı hafif eğimlidir. Taşınmaz içerisinde ekonomik değere sahip meyve ağaçları yer almaktadır.Taşınmaz içerisinde 6-8 yaşlarında sıravari dikilmiş 40 adet ceviz ağacı, 12-15 yaşlarında 60 adet elma ağacı, eve yakın bölgede dağnık olarak 10 adet 20 yaş üstü ceviz ağacı, karışık şekilde kiraz, kuşburnu, dut, vişne, erik ve elmadan oluşan 11 adet 15 yaş civarı muhtelif meyve ağacı ile 6 adet fındık ağacı bulunmaktadır.
Adresi : Cumhuriyet Mah. Gökyerkanlıark Mevkii Ortayol Cad. No:57 Tosya / KASTAMONU
Yüzölçümü : 4.913 m2
İmar Durumu : Mücavir alan sınırları içerisindedir.
Kıymeti : 221.915,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Belediye Meclis SalonuTosya/Kastamonu

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, iş bu satış ilanının tebliğ olunamayan ilgilire hakkında İİK 127. Maddesi uyarınca elektronik ortamda yapılacak satış ilanının tebliğ yerine kaim olacağına ve başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR