İSTANBUL ANADOLU 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Üsküdar/Çengelköy'de icradan satılık arsa

İSTANBUL ANADOLU 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908656
Şehir : İstanbul / Üsküdar
Semt-Mahalle : ÇENGELKÖY MAH. / ÇENGELKÖY
: 399
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 02.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/25 İFLAS
Muhammen Bedeli
:
700,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
27.02.2019 11:00
Satış Yeri
:
İSTANBUL ANADOLU ADLİYE SARAYI B-4 MEZAT SALONU KARTAL/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 3. İCRA DAİRESİ

2012/25 İFLAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
GAYRİMENKULUN İMAR DURUMU :
Üsküdar Belediyesi imar durum şefliğinden 09.10.2018 tarihinde yapılan araştırmada, Üsküdar İlçesi, Çengelköy Mahallesi, 185 pafta, 917 ada, 4 parsel sayılı taşınmazın “04.09.2013 T.T.’li 1/1000 ölçekli Üsküdar Boğaziçi Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi Koruma Amaçlı Revizyon Uygulama İmar Planı 1. Etap(Yavuztürk ve Bahçelievler Mahallelerinin tamamı ile Küçüksu ve Mehmet Akif Mahallelerinin bir kısmı) planında; TAKS:0.15 ve H:15.50m. irtifada, kısmen YERLEŞİK KONUT ALANI, kısmen İMAR YOLU, kısmen MESİRE YERİ, kısmen KENT ORMANI, kısmen LİSE ALANI, kısmen İLKOKUL ALANI, kısmen DİNİ TESİS ALANI ve kısmen PARK ALANI nda kaldığı ve İmar Kanunu 18. madde uygulamasının başlayacağı “ öğrenilmiştir. Ayrıca belediyesinden alınan bilgiye göre imar uygulaması için, parselin mevcutta %4’ünün başvuru yaptığı, 2/3 çoğunluğun sağlanması ve toplamda 117.000m2 alanın toplanması gerektiği öğrenilmiştir. İmar uygulaması brüt alan üzerinden yapılacaktır.

GAYRİMENKULUN KONUMU, ULAŞIMI VE ÇEVRE BİLGİLERİ :
Üsküdar İlçesi, Çengelköy Mahallesi, 917 ada, 4 parsel sayılı taşınmaz; “Üsküdar İlçesi, Küçüksu (Çengelköy) Mahallesi, Dereboyu Peker caddesi, Metin sok.” üzerinde olduğu söylenilen taşınmazdır.
Söz konusu parsel, büyük bir alan olup, henüz imar uygulaması yapılmamıştır. Parsel üzerinde gecekondu binaları olduğu kadar konut siteleri de bulunmaktadır. Parselin kuzey cephesinden Metin ve Eflatun sokak, batı ve güney cephelerinden Mustafa Düzgünman caddesi ve doğu cephesinden Dereiçi sokak geçmektedir. Ayrıca parselin orta alanından kuzey güney istikametinde Millet caddesi geçmektedir. Parselin cepheli olduğu Eflatun ve Metin sokağın kesiştiği yerden yaklaşık 345 m. kuzey doğu istikametine gidildiğinde Dereboyu caddesine ve bu caddeden yaklaşık 450 m. kuzey batı istikametine gidildiğinde Hekimbaşı Çiftlik caddesine ulaşılmaktadır. Bu caddeden yaklaşık 1070 m. kuzey doğu istikametine gidildiğinde Kuşdili Göksu caddesine, bu caddeden yaklaşık 5400 m. güney batı istikametine gidildiğinde Abdullah Ağa caddesine, bu caddeden yaklaşık 820 m. güney istikametine gidildiğinde de O1 karayoluna Boğaziçi köprüsüne ulaşılmaktadır. Söz konusu parselin deniz kuş bakışı mesafesi yaklaşık 1500m.’dir.
Taşınmazın bulunduğu bölge konut amaçlı binaların ve sitelerin bulunduğu bir bölgedir. Teknik altyapıları tamamlanmış ve kamu hizmetlerinden istifadesi mevcuttur. Bölge sosyal açıdan orta ve altı sınıf gelir düzeyine sahip insanların ikamet ettiği bir yerleşim yeridir.
Taşınmazın yakın çevresinde; parsel içinde, Karmen, Güzel Sefakent, Anadolu 2 konut siteleri, yakın çevrede ise Eston Kandilli, Aykent, Ofiskent, Elysium Serene Kandilli Ofton evleri, 29 Mayıs ve 2001 Çengelköy siteleri, 4. Murat ilkokulu, Tenzile Erdoğan kız Anadolu imam hatip lisesi, Boğaziçi üniversitesi Kandilli yerleşkesi ve Hz. Ömer cami bulunmaktadır.

GAYRİMENKULUN ÖZELLİKLERİ :
Kıymet Takdirine konu olan Üsküdar İlçesi, Çengelköy Mahallesi, 917 ada, 4 parsel sayılı taşınmaz ile ilgili Üsküdar Belediyesi imar arşivinden yapılan araştırmada söz konusu borçlunun hissesine karşılık gelen alana ait bir bilgi bulunamamıştır. Üsküdar Belediyesi emlak servisinden şirkete ait olan hissenin adresi olarak sadece Metin sokak görülmektedir. Üsküdar Belediyesi resmi internet sitesinden alınan bilgiye göre söz konusu borçlunun hissesine karşılık gelen Metin sokağın 2018 yılı sokak rayiç bedeli 924,98TL/m2 olarak verilmiştir. Parsel içinde Karmen sitesi, Anadolu 2 sitesi ve Güzel Sefakent sitesi bulunmaktadır. Belediyesinden alınan bilgiye göre, parselin imar uygulaması için hisse sahiplerinin 2/3 çoğunluğunun sağlanması gerektiği ve henüz %4 başvuru olduğu öğrenilmiştir.
Özellikleri : İstanbul İl, Üsküdar İlçe, 917 Ada, 4 Parsel, ÇENGELKÖY Mahalle,
Yüzölçümü : 399,27 m2
Arsa Payı : 2250/946200
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 700.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz, İflas Şerhi V.S.
1. Satış Günü : 23/01/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 27/02/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADLİYE SARAYI B-4 MEZAT SALONU KARTAL/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/25 İflas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR