UŞAK 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Uşak/Dikilitaş Mahallesi'nde arsa mahkemeden satılıktır

UŞAK 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945217
Şehir : Uşak / Merkez
Semt-Mahalle : DİKİLİTAŞ MAH. / CUMHURİYET
: 1850
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/6 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
970,544 TL
Birinci Satış Günü
:
27.03.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
26.04.2019 11:30
Satış Yeri
:
Uşak 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
UŞAK
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/6 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Uşak Dikilitaş mahallesi 8.Huzur sokak No.13 e cepheli 2931 ada 2 parsel sayılı 1,850,48 m2 miktarlı arsadır, taşınmaz üzerinde zemin katlı, yığma kargir yapı tarzında yapılmış mesken vasıflı binanın olduğu, bina halen iskan halinde, 96,00 m2 miktarlı, giriş antresi, salon, salamanje, 2 oda, mutfak, banyo, tuvalet, balkon bölümlerinden oluştuğu, salon zeminleri lamine parke kaplamalı, odaların yer döşemeleri rabıta tahta kaplamalı, duvarları sıvalı ve boyalı, mutfak fayans kaplamalı tezgahlı, altı üzeri basit mutfak dolaplı, zeminleri lamine parke kaplı, duvarları sıvalı ve boyalı, ıslak hacimlerin zeminleri karo seramik ve duvarları yarı yükseklikte karo fayans kaplı, giriş kapısı demir doğramalı, iç kapıları ahşap, pencereleri plastik doğramalı olup demir korkuluklu, çatışı ahşap ve kiremit örtülü, dış cephesi sıvalı ve boyalı, soba ile ısıtmalı olan yapının yaklaşık 24-25 yıllık olduğu, imar planında plan notları ve mania planı kısıtlama hakkı saklı kalmak kaydıyla ayrık nizamda 8 kata müsaadeli konut alanına isabet etmekte, muhammen bedeli 970.544,32 TL dir. Binaya isabet eden bedelin KDV si % 1, arsaya isabet eden bedelin% 18 dir.
1. Satış Günü : 27/03/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 26/04/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Uşak 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/02/2019
Not : İşbu satış ilanı tüm paydaşlara tebliğe çıkartılmış olup tebliğ edilemeyenlere de tebliğ niteliğindedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR