İSTANBUL ANADOLU 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tuzla Merkez'de 300 m² arsa icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076730
Şehir : İstanbul / Tuzla
: 300
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 03.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/819 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,050,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
22.01.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 14. İCRA DAİRESİ

2018/819 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu bilgisi : İstanbul İl, Tuzla İlçe, 3670 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, ÜÇMEŞELER Mevkii, arsa vasıflı taşınmazın tamamı satılacaktır.
Özellikleri : Müdürlüğümüzce yapılan kıymet takdirine itiraz edilmiş olup İstanbul Anadolu 9. İcra Hukuk Mahkemesinin 2018/1292 Esas sayılı dosyasına ibraz edilen bilirkişi raporuna göre;
ÇEVRESEL BİLGİLER
Yalıboyu Caddesi üzerindeki taşınmaza, Rauf Orbay Caddesi yolu ile ulaşılabilir. Yakın çevresinde konut kullanımlı yapılar, villalar, eğitim kurumu ve park alanları bulunmaktadır. Piri Reis Üniversitesi ve İTÜ Tuzla kampüslerine yaklaşık 500 metre uzaklıkta olup sakin ve nezih bir bölgede konumludur.
Taşınmazın bazı önemli yerlere uzaklıkları( Kuş uçuşu ) şöyledir. F.S.M. Köprüsü 35 km, Sabiha Gökçen Havaalanı 9 km, Tuzla Belediyesi 3 km dir.
TAŞINMAZIN NİTELİKLERİ:
Dava konusu taşınmaz boş durumda olup boş durumdadır. Yerinde, Yalıboyu Caddesi ve Billur Sokağa cepheli köşe parsel konumundadır. Düz ve yaklaşık dikdörtgen geometrik biçime sahip parselin kuzeyinde, yolda kalan bir parsel daha bulunmaktadır.
Taşınmazın değerini olumlu etkileyen etkenler şöyledir:Nezih bir bölgede olması- Boş durumda olması- Köşe parsel konumunda kalacak olması
Taşınmazın değerini olumsuz etkileyen etkenler şöyledir:Merkezi noktalara uzaklığı-Parsel boyutları olduğu beyan edilmiştir. Ayrıntılı bilgi almak isteyenler dosyadan bilgi alabilir.
Yüzölçümü : 300 m2
İmar Durumu : Tuzla Belediye Başkanlığı’nın 09.10.2018 tarihli yazısında, dava konusu taşınmazın; 19.03.2013 tarih onanlı 1/1000 ölçekli Postane Mahallesi 1. Etap Uygulama İmar Planında kısmen yolda, kısmen de E: 1,25, Hmaks: 4 kat yapılanma koşullarında, konut alanında kaldığı belirtilmektedir. İmar planında yola terk ve yoldan ihdas gözükmektedir.
Kıymeti : 1.050.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 22/01/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/819 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR