İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tuzla/Cami Mahallesi'nde arsa icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962217
Şehir : İstanbul / Tuzla
Semt-Mahalle : CAMİ MAH. / ÇARŞI
: 84
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/19803 Esas
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2019 16:00
İkinci Satış Günü
:
15.05.2019 16:00
Satış Yeri
:
İstanbul Anadolu Adliyesi Satış (Mezat)Salonu Kartal/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ

2018/19803 Esas
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : GAYRİMENKULUN TAPU SİCİL KAYDI :
Tuzla İlçesi, Merkez mahallesi, Köyiçi Mevkii, Parsel 3478 nolu 84,00 m2 yüzölçümlü arsanın 1/1 (TAM) hissesi
GAYRİMENKULÜN İMAR DURUMU:
Tuzla Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 07.07.2018 tarihli e-imar belgesine göre; söz konusu parsel 30.12.2016 tarihli 1/1000 ölçekli Tuzla İlçesi köyiçi koruma amaçlı revizyon uygulama imar planına göre 3 kat blok nizam yapılanma şartlarına ait konut alanında kalmaktadır. Söz konusu taşınmaz koruma amaçlı planda olduğu için belediye ile görüşülerek yapı izni alınabilecektir.
ANA GAYRİMENKULÜN KONUMU, ULAŞIMI VE ÇEVRE BİLGİLERİ :
Taşınmaz İstanbul İli,Tuzla İlçesi, Cami Mah. Mimarsinan Cad. No:10 Posta adresinde yer almaktadır. Bölgede teknik altyapılar tamamlanmış olup kamu hizmetlerinden istifade tamdır. Sosyal açıdan alt ve orta gelir gurubuna hitap eden bir yerleşim yeridir. Söz konusu bölgede ticari alanlar cadde üzerlerindeki binaların zemin katlarında yer almakta olup normal katları ise yoğun bir şekilde mesken nitelikli gelişmiştir. Yakın çevresinde postane mahallesi muhtarlığı, tuzla mezarlığı, tuzla belediyesi evlendirme dairesi ve tuzla marina yer almaktadır.
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ:
Satışa konu ana taşınmaz tapunun 3478 parsele kayıtlı 84,00 m2 alanlı arsa nitelikli taşınmazdır. Topoğrafik olarak az eğilimli geometrik olarak ise kare formuna yakın olan arasa üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Söz konusu parsel batı yönünden mimarsinan caddesine 11 metre cephesi güney yönünden papaz çeşme caddesine 8 metre cephesi bulunmaktadır. Söz konusu arsanın diğer cephelere komşu parsellere bakmaktadır. Arsanın çevresi alüminyum doğrama ile çevrilidir. Söz konusu arsa üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Arsa için dosya içerisinde herhangi bir ruhsat/iskan belgesi bulunmamaktadır. Arsanın bulunduğu bölgede benzer nitelikte arsa çok fazla bulunmamaktadır. Bölgede alt yapı imkanları (elektrik, su, yol vb.) tamamlanmış ve kullanılabilir seviyededir.
BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ :
Satışı istenen taşınmaz arsa olup arsa üzerinde herhangi bir yapılaşma bulunmamaktadır. Parsel üzerinde herhangi bir bağımsız bölüm bulunmamaktadır.
TAŞINMAZIN KAYDINDAKİ ŞERHLER
Muhtelif icra dosyalarından alacak hacizleri Yapı Kredi Bankası A.Ş lehine ipotek şerhimevcuttur.
Kıymeti : 275.000,00 TL (İkiyüzyetmişbeşbintl)
KDV Oranı : % 18
1. Satış Günü : 15/04/2019Tarih Saat : 16:00-16:10
2. Satış Günü : 15/05/2019Tarih Saat : 16:00-16:10
Satış Yeri : İstanbul Anadolu Adliyesi Satış (Mezat)Salonu Kartal/İSTANBUL -
----------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/19803 esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR