AKÇAABAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Trabzon/Akçaabat'ta arsa icradan satılıktır (Çoklu satış)

AKÇAABAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00996792
Şehir : Trabzon / Akçaabat
Semt-Mahalle : DARICA MAH. / AKÇAABAT
: 2988
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/724 ESAS
Muhammen Bedeli
:
18,679 TL
Birinci Satış Günü
:
09.07.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
08.08.2019 14:30
Satış Yeri
:
İNÖNÜ CADDESİ. DÜRBİNAR MAH. PULATHANE İŞ MERKEZİ KAT 3 İÇ KAPI NO:319 DEPO ÖNÜ AKÇAABAT - TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

AKÇAABAT İCRA DAİRESİ

2018/724 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Akçaabat İlçe, 272 Ada, 20 Parsel, DARICA Mahalle/Köy, Yeni Mahalle Mevkii,
Adresi : Darıca Mah. Yeni Mahalle Mevkii Akçaabat / TRABZON
Yüzölçümü : 2.988,74 m2
Kıymeti : 18.679,63 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydında yazıldığı gibi olup taşınmaz üzerinde hacizler vardır.
1. Satış Günü : 09/07/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 08/08/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : İNÖNÜ CADDESİ. DÜRBİNAR MAH. PULATHANE İŞ MERKEZİ KAT 3 İÇ KAPI NO:319 DEPO ÖNÜ AKÇAABAT - TRABZON

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Akçaabat İlçe, 272 Ada, 20 Parsel, DARICA Mahalle/Köy, Yeni Mahalle Mevkii,
Adresi : Darıca Mah. Yeni Mahalle Mevkii Akçaabat / TRABZON
Yüzölçümü : 2.988,74 m2
Kıymeti : 18.679,63 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazıldığı gibi olup taşınmaz üzerinde hacizler vardır.
1. Satış Günü : 09/07/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 08/08/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : İNÖNÜ CADDESİ. DÜRBİNAR MAH. PULATHANE İŞ MERKEZİ KAT 3 İÇ KAPI NO:319 DEPO ÖNÜ AKÇAABAT - TRABZON

TAŞINMAZLARIN ORTAK ÖZELLİKLERİ
Taşınmaz tapu kaydında tarla geçmekte ise de Akçaabat Belediye sınırları içerisindedir ve her türlü belediye hizmetlerinden sınırsız yararlanmaktadır. Taşınmaz bu vasıfları taşıdığından arsa vasfındadır. Taşınmazın mahalle içi yola cephesi olup Trabzon-Giresun karayoluna uzaklığı 1 km civarındadır.Akçaabat ilçe merkezine ve kamu kurumlarına yaklaşık 4-5 km mesafede, geometrik şekli dar ve uzun olup eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Yakın mevkii ana yol üzerinde bulunan parseller genellikle 3-4 katlı betonarme yapılar, yolun güney kısmında kalan yamaçlar ise villa 2-3 katlı konutlar ile çevrili olup çoğunlukla fındık tarımı yapılmaktadır.Mahalle sahil bandında yer aldığından çok sayıda plaj ve turistik tesisi de bünyesinde bulundurmaktadır.
TAŞINMAZIN İMAR DURUMLARI
Akçaabat Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 08/05/2019 tarih ve 2921 sayılı yazısı ile parsel, kısmen imar planı içinde konut alanı, çocuk bahçesi ve imar yolu yolu, kısmen de belediye sınırları içerisinde imar planı dışında kaldığı bildirilmiştir.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Yeteri kadar satış ilanının hazırlanarak ilgililere tebliğine, Tapudaki ilgililerin tapu müdürlüğünce bildirilen adreslerine satış ilanı tebliğine, tapu müdürlüğünce adresi bildirilmeyen, tapuda kayıtlı adresi olmayan ilgililerin adres kayıt sistemindeki adreslerine satış ilanının tebliğine ve adli tebligatı iade edilen ilgililere, adres kayıt sisteminde açık adresleri bulunmayanlara ve adresi yurtdışı olanlaraİ.İ.K'nun 127. Maddesi gereğince belediye, gazetede ve elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebliğ yerine geçmesine,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/724 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR