TORBALI İCRA DAİRESİ

Torbalı/Dirmil Köyü'nde zeytinlik icradan satılıktır

TORBALI İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064490
Şehir : İzmir / Torbalı
: 3588
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1876 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
35,880 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
09.01.2020 11:20
Satış Yeri
:
TORBALI ADALET SARAYI MEZAT SALONU TORBALI İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TORBALI
İCRA DAİRESİ
2018/1876 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : izmir ili Torbalı ilçesi DİRMİLDAĞI Mevkii, 19 cilt,1789 sayfa,104 ada, 635 parsel 3.588,03 m2 yüzölçümlü, zeytinlik
İMAR DURUMU :Torbalı Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yazılarında parsele ait 1/5.000 ölçekli Nazım imar Planı ve 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar planı bulunmamakla birlikte Parsel Çevre ve şehircilik Bakanlığı'nın 16.11.2015 tarih ve 18783 sayılı Olur'u ile onaylanan İzmir-Manisa Planlama Bölgesi 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planında "Tarım Alanı" olarak markalanmıştır bilgisi yer almaktadır.
Taşınmazın Konumu ve Özellikleri: Dirmil köyü Torbalı ilçe merkezinin 12 km kuzeyindedir. Korucuk köyünün kuzeydoğu kısmında köy meydanından yaklaşık 500 m üst kısımda İZSU su deposu yer almaktadır.Taşınmaz İzsu su deposunun 120 m üst kısmında.Kuzeydoğusunda yer almaktadır. Su deposunun bulunduğu bölgeden itibaren taşınmazın yolu yoktur. Komşu parsellerden patika yol izlenerek taşınmaza ulaşılabilmektedir.104 ada,635 parselin kadastral yolu cephesi yoktur. Komşu parsellere cephelidir. Eğimli ve engebeli bir arazı yapısına sahiptir. Üzerinde bakımsız. Yetişkin zeytin ağaçları bulunmaktadır.Ayrıca içerisinde bakımsız olması nedeniyle makilik alanlar.otsu bitkiler yetişmiştir. Parsel içinde yeryer taş ile setleme yapılmıştır. Etrafı çevrili değildir. Parsel sınırları belirgin değildir. Üzerinde yapı yoktur. Elektrik ve suyu yoktur. Yakın çevresinde zeytinlik parseller ve Ormanlık bölge bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmamaktadır.
Kıymeti : 35.880,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 09/01/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : TORBALI ADALET SARAYI MEZAT SALONU TORBALI İZMİR -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1876 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR