TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Süleymanpaşa'da 352 m² arsa icradan satılıktır (çoklu satış)

TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038920
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : BARBAROS MAH. / BARBAROS
: 352
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

TRAKYA 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/415 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
194,133 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 13:30
İkinci Satış Günü
:
21.10.2019 13:30
Satış Yeri
:
Adliye Binası -3. Kat İcra Müdürlükleri Koridoru / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
2. İCRA DAİRESİ
2017/415 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, 7872 Parsel, Barbaros Mahalle, Sahilboyu Mevkiinde yer alan arsa nitelikli taşınmaz borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. , Taşınmaz Uygulama imar planında ve belediye hudutları dahlinde olan alandadır. Hafif meyilli bir topografyaya sahip olup mahalle merkezine yakındır. Belediyenin her türlü hizmetinden yararlanmaktadır. Süleymanpaşa merkezine kuş uçuşu 7 km , denize yaklaşık 300 metre , Asyaport limanına kuş uçuşu yaklaşık 3,5 km , Tekirdağ Kumbağ asfaltına yaklaşık 10 metre mesafededir. Etrafında 2-3 katlı olarak mesken nitelikli yapılar bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge genelde yazlık olarak ve aynı zamanda daimi ikamet için sürekli olarak kullanılan konut alanıdır. Etrafında yapılaşma bulunmakta ve ulaşımı kolaydır.İmar planında 3 katlı ayrık nizam konut alanında kalmaktadır. Taşınmazın tamamı deniz manzaralıdır. Genellikle orta ve yüksek gelir grubunun ikamet ettiği bir bölgededir. Arsa boş durumdadır ve üzerinde herhangi bir muhdesat yer almamaktadır.
Yüzölçümü : 352,97 m2
İmar Durumu :Taşınmaz için 1/1000 uygulama imar planında TAKS=0,30 ; KAKS=0,90 olmak üzere ayrık nizam 3 katlı yapılaşma şartları vardır.
Kıymeti : 194.133,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/09/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 21/10/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : Adliye Binası -3. Kat İcra Müdürlükleri Koridoru / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, 7847 Parsel, Barbaros Mahalle, Sahilboyu Mevkiinde yer alan arsa nitelikli taşınmaz borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Taşınmaz Uygulama imar planında ve belediye hudutları dahlinde olan alandadır. Hafif meyilli bir topografyaya sahip olup mahalle merkezine yakındır. Belediyenin her türlü hizmetinden yararlanmaktadır. Süleymanpaşa merkezine kuş uçuşu 7 km , denize yaklaşık 300 metre , Asyaport limanına kuş uçuşu yaklaşık 3,5 km , Tekirdağ Kumbağ asfaltına yaklaşık 10 metre mesafededir. Etrafında 2-3 katlı olarak mesken nitelikli yapılar bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge genelde yazlık olarak ve aynı zamanda daimi ikamet için sürekli olarak kullanılan konut alanıdır. Etrafında yapılaşma bulunmakta ve ulaşımı kolaydır.İmar planında 3 katlı ayrık nizam konut alanında kalmaktadır. Taşınmazın tamamı deniz manzaralıdır. Genellikle orta ve yüksek gelir grubunun ikamet ettiği bir bölgededir. Arsa boş durumdadır ve üzerinde herhangi bir muhdesat yer almamaktadır.
Yüzölçümü : 262,65 m2
İmar Durumu :Taşınmaz için 1/1000 uygulama imar planında TAKS=0,30 ; KAKS=0,90 olmak üzere ayrık nizam 3 katlı yapılaşma şartları vardır.
Kıymeti : 144.457,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/09/2019 günü 13:50 - 13:55 arası
2. Satış Günü : 21/10/2019 günü 13:50 - 13:55 arası
Satış Yeri : Adliye Binası -3. Kat İcra Müdürlükleri Koridoru / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/415 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR