TEKİRDAĞ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Tekirdağ Süleymanpaşa'da 247 m² arsa ve içerisindeki depo mahkemeden satılıktır

TEKİRDAĞ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048688
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / ESKİCAMİ
: 247
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9 Satış
Muhammen Bedeli
:
551,536 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Tekirdağ Adliyesi Satış Memurluğu Odası Kat : -1

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. TEKİRDAĞ 2.(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞUNDAN
Dosya No :2019/9 Satış

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri: Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Hürriyet Mahallesi, İstanbul Yalı Mevkiinde kain, 1118 ada, 15 parsel nolu, 247 m2 yüzölçümlü taşınmaz "ARSA" vasfında olup, hali hazırda taşınmazın üzerinde tek katlı, çatısı eternet olan depo niteliki basit yığma yapı bulunmaktadır. Yapının sıvaları yapılmış ve kapısı demir doğramadır. Yapının alanı 25,46 m2'dir. Taşınmazın bulunduğu bölge her ne kadar Hürriyet mahallesi olarak geçse de fiilen Dereağzı mevkiinde kalmaktadır. Şehir merkezine uzak ancak Hürriyet Mahallesi Dereağzı mevkiinde Fatih Sultan Mehmet Bulvarına yakın Zümrüt Sokak üzerinde yer almaktadır. Yakınında yeni Emniyet Binası İnşaatı, Tekirdağ Anadolu Lisesi, Tekirdağ Jandarma Komutanlığı gibi kamu kurumu ve Akaryakıt İstasyonu, Restoran, Caffe gibi bir çok ticari kuruluş yer almaktadır. Taşınmaz denize 350 metre, Tekirdağ - İstanbul yoluna 50 metre mesafededir. Belediyenin tüm imkanlarından yararlanan taşınmazın ulaşımı kolaydır. Taşınmazın etrafında bir kısmının zemin katları işyeri olan 4-6 katlı konut-ticari yapılar bulunmaktadır.
İmar Durumu : Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 73981041-2666/3817 sayılı yazıları ile taşınmaz uygulama imar planında ayrık nizam, 3 katlı tesis yapımı tercihli alanda kalmakta olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 551.536,81 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 24/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 21/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Tekirdağ Adliyesi Satış Memurluğu Odası Kat : -1

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9 Satış sayılı dosya numarasıyla memurluğumuza başvurmaları,
İşbu ilan tebligat yapılmayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.07/09/2019 (İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR