MARMARAEREĞLİSİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Marmaraereğlisi'nde 295 m² arsa icradan satılıktır

MARMARAEREĞLİSİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153987
Şehir : Tekirdağ / Marmaraereğlisi
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 24.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/129 Tal
Muhammen Bedeli
:
236,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.06.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
09.07.2020 10:45
Satış Yeri
:
MARMARAEREĞLİSİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MARMARAEREĞLİSİ
İCRA DAİRESİ
2019/129 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Marmara Ereğlisi İlçe, Marmaraereğlisi Mah. Çataltepe radar mevkii 9057 Parsel, arsa nitelikli taşınmazdır.
Satışa konu taşınmaz Tekirdağ İli, Marmaraereğlisi İlçesi, Marmaraereğlisi Mahallesi, Çataltepe Radar mevkiinde bulunan 295,00 m2 yüzölçümlü 9057 parsel nolu Arsa nitelikli taşınmazın mahallinde yapılan tespitte taşınmaz üzerinde herhangi bir bina bulunmadığı ve boş arsa olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz ilçe merkezine yaklaşık 6370 metre, Tekirdağ-İstanbul bölünmüş yoluna 364 metre uzaklıkta, Dereağzı Mahallesi 4006. sokakta ve yeni yerleşim alanında kalmaktadır. Taşınmazın çevresinde bahçeli nizam yazlık olarak kullanılan taşınmazlar bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu alan Taks=0,20, Kaks=0,50 3 kat ve ayrık nizam konut alanında kalmaktadır. Taşınmazın Tapu kayıtlarının tetkikinde tamamının Feyzi KURNAZ adına kayıtlı olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Marmaraereğlisi Mah. 9057 parsel Marmaraereğlisi/TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 295,00 m²
İmar Durumu : Ayrık nizam, 3 kat konut, Taks:0,20 Kask;0,50yi geçemez.
Kıymeti : 236.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 11/06/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 09/07/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : MARMARAEREĞLİSİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI
*** İİK. 127 maddesi gereğince gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçmesine karar verilmiştir.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/129 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR