ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Kapaklı'da 1.031 m² arsa icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064165
Şehir : Tekirdağ / Kapaklı
Semt-Mahalle : PINARCA MAH. / KAPAKLI
: 1031
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

MARMARA HABER 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/530 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
257,750 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
13.01.2020 11:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2016/530 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Kapaklı İlçe, 113 Ada, 3 Parsel, PINARÇA Mahalle/Köy, KÜÇÜKEKİN Mevkii, Taşınmaz Kapaklı İlçesi, Pmarça Mah. 113 ada, 3 parsel tapuda 1.031,00m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde ekonomik olarak değer artırıcı herhangi bir yapı mevcut değildir. Değerleme konusu parselin topoğrafik olarak düz, geometrik olarak dikdörtgen şeklinde bir yapısı vardır. Parselin etrafı çevrilmemiştir. Hali hazırda arazinin sınır komşularının yine başka arsalardan oluştuğu ve etrafında seyrek olarak 1-2 katlı mesken amaçlı yapılar bulunduğu tespit edilmiştir. Parselin yaklaşık olarak 22 mt genişliği, 47 mt derinliği bulunmaktadır. Pmarça merkezine kuş uçuşu yaklaşık 900 mt.,Kapaklı merkezine ise 3 km mesafededir.Kapaklı İlçesi, Pınarça Mahallesi 113 ada 3 No.lu parsel arsa vasfında olup, yapı izni bulunmamaktadır.
Adresi : Pınarça Mah. Küçükekin Mevkii 113 Ada 3 Parsel Sayılı Arasa Vasıflı Taşınmaz Kapaklı / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 1.031 m2 Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı taşınmaz arsa vasfında olup yapı izni bulunmamaktadır
Kıymeti : 257.750,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 13/01/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK.127.Maddesi gereğince adresleri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) ve mernis adresi tespit edilemeyen, kaydı olmayan alakadarlara ve diğer takip ilgililerine gönderilen satış ilanı tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu gazetede yayınlanacak satış ilanınıntebliğ yerine kaim olmasına.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/530 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR