SUSURLUK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Susurluk'ta 443 m2 yüzölçümlü arsa

SUSURLUK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00320238
Şehir : Balıkesir
Yayınlandığı Gazeteler

YENİSÖZ 02.05.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
T.C. SUSURLUK (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2016/4 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
26,580,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2016 14:00
İkinci Satış Günü
:
30.06.2016 14:00
Satış Yeri
:
SUSURLUK ADLİYESİ SATIŞ SALONU- ZEMİN KAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SUSURLUK (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/4 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Susurluk İlçesi, 479 Ada No, 29 Parsel Noda kayıtlı satışa konu taşınmaz üzerinden tapu kayıtlarında gözüken tek kat yapıların bulunduğu ancak çok eski oldukları, duvarlarının ve çatısının yıkılmaya başladığı, yapıların tamirat yapılarak kullanılmasının mümkün olmadığı tespit edilmekle, satışa konu taşınmaz arsa olarak değerlendirilmiştir. Taşınmaz belediye şehir imar planı 1/1000 ölçekli 49 K I-b paftasında mesken sahasında kalmakta olup bitişik nizam 4 (dört) kat inşaat yapı nizamına müsaadelidir.

Yüzölçümü : 443 m2
Kıymeti : 265.800,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 30/05/2016 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 30/06/2016 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : SUSURLUK ADLİYESİ SATIŞ SALONU- ZEMİN KAT -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/04/2016


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR