SÜRMENE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Sürmene/Balıklı Mahallesi'nde üzerinde ahşap ev olan arsa mahkemeden satılıktır

SÜRMENE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024395
Şehir : Trabzon / Sürmene
Semt-Mahalle : BALIKLI MAH. / SÜRMENE
: 655
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DEN GÜNEBAKIŞ 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
262,225 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
23.09.2019 14:00
Satış Yeri
:
SÜRMENE CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SÜRMENE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/13 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Sürmene İlçesi, Balıklı Mahallesi 519 Ada, 7 Parsel, Taşınmazın tamamı Belediye sınırları dahilinde uygulama imar planı içerisindedir. Balıklı eski Belde merkezine yakın konumdadır. deniz manzaralıdır. taşınmaz KTÜ Abdullah Kanca Meslek Yüksek Okulu, Balıklı Tersanesi ve Eski Balıklı Belediye Binası ve Emniyet Müdürlüğü gibi kurumlara 2-3 km, sürmene merkezine 3,5 km mesafededir. taşınmaz üzerinde kargir ahşap bina mevcuttur. bina yaklaşık 100 yıl civarındadır. ömrünü tamamlamış bir kısım yıkılmalar olmuştur.
Adresi : Trabzon ili Sürmene ilçesi Balıklı Mahallesi
Yüzölçümü : 655,71 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 262.225,45 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yoktur
1. Satış Günü : 21/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 23/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SÜRMENE CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/07/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR