TEKİRDAĞ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Süleymanpaşa/Gündoğdu mahallesindeki arsa mahkeme kararıyla satılıktır

TEKİRDAĞ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887531
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
: 1066
İmar Durumu : Ticari
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 02.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/22 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,208,016 TL
Birinci Satış Günü
:
07.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Tekirdağ Sulh Hukuk Mahkemeliri Yazı İşleri Müdürlüğü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/22 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Tekirdağ 2. Sulh Hakak Mahkemesinin 2017/1206 E. 2018/387 K.sayılı ilamı ile satılmasına karar verilen
TAŞINMAZIN Özellikleri : Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, 2848 Ada, 7 Parsel, GÜNDOĞDU Mahalle/Köy, Satışa konu taşınmaz, tapu kaydında arsa vasfında kayıtlı olup, mevcut durumda da üzerinde yapı bulunmayan, imar uygulama planı içersinde arsa niteliğindedir.Parselin etrafı tel örgü çit ile çevrilmiştir. Mesken kullanım amacıyla yapılmış, ayrık nizam üç-dört katlı ve 2 katlı villa tipi betonarme binalardan oluşansitelerin bulunduğu ve inşa edilmeye devam edildiği ve şehrin gelişmekte olan bölgesindedir. İki cephesinden yol geçen köşe konumdadır.Uzuktan deniz görmektedir. Tekirdağ Merkeze 2 km uzaklıkta düz topoğrafik zemin üzerindedir. Ticari ve kamusal alanlara, sosyal ve kültürel faaliyet merkezlerine ulaşımı toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır.
Yüzölçümü : 1.066,68 m2
İmar Durumu : Ayrık Nizam 4 katlı konut alanındadır. KAKS yani Emsal :1,20
Kıymeti : 1.208.016,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 07/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 02/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Tekirdağ Sulh Hukuk Mahkemeliri Yazı İşleri Müdürlüğü Odası

Satış şartları : Üzerindeki hak ve mükellefiyetlir baki kalmak kaydı ile ;
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/22 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/10/2018 Not: Tebligat yapılamayan tüm ilgililere ilanen tebliğ olunur(İc.İf. K:126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. Yönetmelik Örnek no 27

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR