SİVAS 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas/Kardeşler Mahallesi'nde arsa icradan satılıktır (1/2 hissesi)

SİVAS 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980987
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : KARDEŞLER MAH. / YENİŞEHİR
: 13409
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 15.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/167 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
3,017,126 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
02.07.2019 10:30
Satış Yeri
:
Sivas Adliyesi 4. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Merkez/SİVAS

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVAS
2. İCRA DAİRESİ

2018/167 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İşbu satış ilanı kendisine tebligat yapılamayan ilgililere ilanen tebligat hükmündedir. Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Sivas İl, Merkez İlçe, Kızılırmak Mahallesi, 300 Ada, 132 Parselde kayıtlı 13.409,45 m2 alana sahip tapu kaydında tarla vasıflı taşınmazda borçluya ait 1/2 hisse açık artırma suretiyle satılacaktır.
Özellikleri: Satışa konu taşınmaz üzerinde ekonomik değeri olan herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmaz ayrık nizam 2 kat imarlıdır. Belediye hizmetlerinden (elektrik, su, ulaşım) tam olarak yararlanmaktadır. Şehrin merkezi noktasındadır. Kardesler Mahallesinde kalmaktadır. 580 mt. kuzeydoğusunda Bağdat Cadddesi, 670 mt. Kuzeybatısında Ezincan-Erzurum Çevreyolu, 530 mt. Kuzeybatısında Muhsin Yazıcıoğlu Stadyumu, 800 mt. Güneybatısında Final Okulları, 1.100 mt. Doğusunda Eğriköprü, 970 mt. Kuzeybatısında Şehirlerarası Otobüs Terminali, 2.750 mt. Kuzeybatısında Sivas Kent Meydanı, Sivas Valiliği, Sivas Belediyesi bulunmaktadır. Şehrin çarşı-ticaret merkezine araçla 10 dakika mesafededir.
İmar Durumu : Ayrık nizam 2 kat imarlıdır. Plan notlarına uyulacaktır.
Kıymeti : 3.017.126,25 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mübrez.
1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 02/07/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Sivas Adliyesi 4. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Merkez/SİVAS -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/167 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR