SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas/Gökçebostan Mahallesi'nde 155 m² imarlı konut icradan satılıktır

SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984791
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : GÖKÇEBOSTAN MAH. / ALİBABA
: 155
Yayınlandığı Gazeteler

HADİSELERLE HAKİKAT 20.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/795 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
325,385 TL
Birinci Satış Günü
:
11.06.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
11.07.2019 11:30
Satış Yeri
:
Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi 4.İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVAS
4. İCRA DAİRESİ


2019/795 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İli, Merkez İlçe, Gökçebostan Mahallesi , 130 ada, 6 parsel sayılı arsa vasfında taşınmaz; üzerinde bitişik nizam, tek girişli, asansörsüz, Bodrum + Zemin + 1. Kattan meydana gelmiş mesken olarak kullanılan yapı vardır. Bina dış cephesi zemin kat ince sıva üzeri badanalı , 1. kat sadece ince sıvalı, ahşap kırma çatılı, bina giriş kapısı demir doğramalı, merdiven basamak ve sahanlıkları kaplamasız beton, merdiven mahali duvarları badanalı ve korkulukları demir doğramadır. Yapının ortak mahallerinde eksiklikler bulunmaktadır.Bodrum Katı brüt 115 m² (net : 90 m2), mesken olarak kullanılan Zemin ve 1. Katın ise brüt 125 m² (net : 91 m2) alanlıdır, kat planında 3 oda, salon, mutfak, antre, hol, banyo, wc ve 2 balkon vardır. Salon tabanı ahşap parke, oda tabanları laminant parke, salon ve oda duvarları su bazlı plastik boya, tavanları ince sıva üzeri tavan boyası; mutfak tabanı mermer, duvarları fayans kaplama, tavanı ince sıva üzeri tavan boyası, antre-hol tabanları mermer, duvarları ince sıva üzeri su bazlı plastik boya, tavanları ince sıva üzeri tavan boyası; ıslak zeminlerin taban ve duvarları fayans kaplama, tavanları ince sıva üzeri tavan boyalıdır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap doğrama, ıslak zemin + balkon kapıları ve pencereler PVC plastik doğramadır. Mutfak dolapları mevcuttur. Isınması kombi sistemli doğalgazdır. %25 oranında yıpranmıştır.
Adresi : Gökçebostan Mahallesi 19-8 Sk. No: 12 Merkez / Sivas
İmar Durumu : Bitişik nizam 3 katlı imar alanında kalmaktadır.
Arsa Yüzölçümü : 155,72 m2
Arsa Payı : Tam
Kıymeti : 325.385,00 TL
KDV Oranı : %8
1. Satış Günü : 11/06/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 11/07/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi 4.İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/795 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR