SINDIRGI SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Sınıdırgı/Kurtuluş Mahallesi'nde 448 m2 arsa mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

SINDIRGI SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00948254
Şehir : Balıkesir / Sındırgı
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / SINDIRGI
: 448
Yayınlandığı Gazeteler

SINDIRGI HABER 22.02.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6 satış
Muhammen Bedeli
:
181,074 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
SINDIRGI ADLİYESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SINDIRGI
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/6 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Sındırgı İlçesi, Kurtuluş Mahallesi, 475 Ada, 6 Parsel sayılı, Ana Taş.Nitelik Arsa vasıflı taşınmaz. Taşınmaz üzerinde değişik yaş ve cinste meyve ağaçları bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 448,36 m2
Kıymeti : 181.074,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
İmar Durumu : Ayrık nizam 3 katlı konut alanında kalmaktadır.
1. Satış Günü : 02/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : SINDIRGI ADLİYESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI -

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Sındırgı İlçesi, Kurtuluş Mahallesi, 475 Ada, 8 Parsel sayılı, Ana Taş. Nitelik Kargir Kerpiç 2 Ev ile Ahır ve Arsası vasıflı taşınmaz. Taşınmaz üzerinde değişik yaş ve cinste meyve ağaçları vardır. Taşınmaz üzerinde 96,23 m2 tek katlı dükkan olarak kullanılan yığma tarzda inşa edilmiş, üzeri ahşap oturttma çatısı kiremit kaplı 1 adet hali hazırda kullanılmayan yola terki bulunan yapı bulunmaktadır. Dışı ve içi sıvalı boyalı olan yapının pencere ve kapıları pvc doğramadan imal edilmiştir. Taşınmaz üzerinde 2 kattan ve 2 bağımsız bölümden oluşan yapı vardır, Yapı içinde bulunan merdiven korkuluğu demir doğramadan imal edilmiş olup, merdiven kaplaması bulunmamaktadır. Alt katında 1 mutfak,3 oda, 1 hol , 1 WC ve 1 adet banyo olan yapının üst katı da aynı şekilde bulunmaktadır. Dışı sıvasız ve boyasızdır. Isıtma soba ile sağlanan yapıda giriş kapısı demir doğramadan pencereler PVC doğramadan, giriş kapısı çelik, iç kapılar ise ahşap doğramadan imal edilmiştir. Yapının ahşap oturma çatısı olup, üzeri kiremit kaplıdır. Zemini karo kaplı olan yapının 1 odası eski tip tahta kaplıdır. İçi sıvalı ve boyalıdır. YApının alt katında bulunan mutfak dolabının yenilendiği, tezgahının granit olarak yapıldığı görülmüştür. Yapının bodrum kısmı bulunmayıp alt kısmında su basman temel imalatı yapılarak imal edilmiştir. Balkon korkulukları demir doğrama olup, yağmur oluğu ve yağmur iniş boruları bulunmamaktadır. Balkon kısmı sıvalı ve boyalıdır. Taşınmaz üzerinde bulunan tek katlı yapı 17,51 m2 yüz ölçümünde oturumu olup, yola tecavüzlü kısmı bulunmaktadır. Yapının içi ve dışı sıvalı ve boyalıdır. Fakat zamanla dışındaki sıvalar dökülmüş durumdadır. Pencereleri ile kapıları ahşap doğramadır. Hali hazırda depo olarak kullanılan yapının ahşap oturma çatısı kiremit kaplıdır. Yapı 2 katlı mesken kısmına bitişik konumda olup, mevki olarak güzel bir konumu bulunmaktadır. Yine taşınmaz üzerinde yer alan 2 katlı evin arka kısmında bulunan İbiller caddesine cephesi olmayan tek katlı yığma tarzda ahır kısmı bulunmakadır. Tek katlı yapı 53,06 m2 yüz ölçümünde oturumu olup, yapının içi ve dışı sıvalı ve boyasızdır. Fakat zamanla dışındaki sıvalar dökülmüştür. Penceleri ve kapıları ahşap doğramadandır. Depo olarak kullanılan yapının ahşap oturuma çatısı kiremit kaplıdır. Yapının kiremitlerinde ve çatısında olan oturmalardan dolayı çaı kısmı yenilenmeden üzerine plastik eternit örtü ile kaplıdır. Yapı bahçe kısmında olup, arka parsele bitişik konumdadır.
Yüzölçümü : 468,86 m2 -Kıymeti : 276.725,80 TL- KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
İmar Durumu : Ayrık nizam 3 katlı konut alanında kalmaktadır.
1. Satış Günü : 02/04/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : SINDIRGI ADLİYE YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI -
İ.İ.K. 127. Mad. Göre Satış İlanının Tebliği: Adresleri tapu kaydında mevcut olmayan ve tebliğ imkânsızlığı nedeniyle tebligat yapılamayan alakadarlara işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

SATIŞ ŞARTLARI:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50' sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50' sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar Milli bir bankanın kesin ve süresiz teminat mektubunu vermeleri lazımdır.
Satışa Elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların muhammen bedelin % 20' si oranında nakit teminat göstermeleri lazımdır. Bu taşınmaz üzerinde hakkı olan alacaklının alacağı yukarıda yazılı teminat tutarında ise artırmaya iştiraki halinde ayrıca pey akçesi ve teminat aranmaz.
3- Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım ve satım harcının yarısı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunu'nun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR