Yazdır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00453147
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : PINARBAŞI MAH. / SİNCAN
: 93
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 140000 TL
Dosya Numarası : 2016/6237 TLMT.
İhale Yeri : Ankara Batı Adliyesi Mezat Salonu Etimesgut/Ankara
İlk İhale Tarihi : 08.12.2016 10:20
İkinci İhale Tarihi : 04.01.2017 10:20
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2016/6237 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 474 Ada No, 8 Parsel No, Pınarbaşı mah. Mahalle/Mevkii, 3 Bağımsız Bölüm Ankara ili, Sincan ilçesi, Pınarbaşı mahallesi, 1.018,00 m² yüzölçümlü, 54/1018 arsa paylı, 474 ada, 8 parsel, 3 nolu bağımsız bölümde kayıtlı taşınmazın tam hissesi satılacak olup, Açık adresi Ankara ili, Sincan ilçesi, pınarbaşı mahallesi özkan sokak 18 nolu özkan apartmanda zemin kat no:3 adresinde bulunmaktadır. Binanın imar durumu zemin +3 normal katlıdır. Öb bahçe mesafesi 5m, yan ve arka bahçe mesafesi 3m inşaat tarzı ayrık nizam yapı özelliğindedir. Arsa parselasyon imar planında Konut alanı içindedir. Bina bakımlı ve boyalıdır. Dairede keşif tarihinde borçlu bulunmaktadır. Daire projesine göre depo dahil yaklaşık= 93.53 m² alanlıdır. Ayrıca 4.50 m² eklentisi vardır. Daire Kuzey- Doğu cephelidir. Bina giriş kapısı ferforje demir, doğramadır. Bina giriş katının zeminleri ve merdiven sahanlığı mermer yer döşeme, duvarlar ve tavanlar sıvalı ve boyalıdır. Söz konusu dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. Dairede giriş katında: antre salon, mutfak, 1 balkon: Alt katta: 2 oda, wc banyo bulunmaktadır. Daire kombili kaloriferli sistemle ısıtılmaktadır. Salon ve odalarda lamine döşeme, ıslak hacimler seramik kalıdır. Salon ve odaların duvarları sıva üstü saten boya ile kaplıdır. wc ve banyolarda seramik duvarlar yarıya kadar yapılmıştır. Mutfak mermer tezgah üstü ve tezgah altı dolapları mevcuttur. Pencereler pimapen, iç kapılar pres ahşap doğramadır. Muammer aksoy caddesine yakın olması nedeniyle ulaşım kolaylığı vardır. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Yüzölçümü : 1.018 m2
Arsa Payı : 54/1018
İmar Durumu : Dosyasında mevcut
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut
1. Satış Günü : 08/12/2016 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 04/01/2017 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Ankara Batı Adliyesi Mezat Salonu Etimesgut/Ankara
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6237 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR