ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 208 metre kare dükkan

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00452879
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : SELÇUKLU MAH. / ERTUĞRULGAZİ
: 208
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/1084 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250000 TL
İlk İhale Tarihi
:
13.12.2016 11:35
İkinci İhale Tarihi
:
10.01.2017 11:35
İhale Yeri
:
ADLİYE MEZAT SALONU -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ANKARA BATI

İCRA DAİRESİ

2016/1084 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 1019 Ada No, 1 Parsel No, selçuklu Mahalle/Mevkii, 9 Bağımsız Bölüm Ankara ili, Sincan ilçesi, Selçuklu mahallesi, 539,00 m² yüzölçümlü, 111/539 arsa paylı, 1019 ada, 1 parsel, 9 nolu bağımsız bölümde kayıtlı dükkan nitelikli taşınmazın tam hissesi satılacak olup, Açık adresi: selçuklu mahallesi, ilim caddesi, kuzu apartmanı no:11/A sincan / Ankara adresinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Binanın girişi İlhan Sokaktan olup dış kapı numarası 11/A dır.

Hürriyet Caddesi taşınmazın yaklaşık 180 m. kadar batısından, 1466. Cadde taşınmazın yaklaşık 950 m. kadar doğusundan ve Atatürk Caddesi ise 820 m. kadar kuzeyinden geçmektedir. Ankara Batı Adliyesi de taşınmazın 1,20 km. kadargüneydoğusunda kalmaktadır.

Yakın civarındacami, okul, yeşil alan ve spor alanları bulunmaktadır. Cephe aldığı cadde ve sokağınyol kaplaması asfalttır.

Binabetonarme tarzda,bodrum, zemin ve 3 normal katlı olarak, ayrık nizamdainşa edilmiştir.Toplamda 8 daire ve 1 dükkandan ibarettir. Binanın dış cepheleri kabuk boya ile boyalıdır. Binanın giriş kapısı ferforje demir doğramadır.

Merdivenleri mozaikkaplıdır.

Merdivenkorkulukları profildendir.

Merdiven sahanlığı duvarları yaklaşık 1,00 m. yüksekliğe kadar mozaik kaplı olup üzeri plastik badanalıdır.Bahçesi düzenlidir. Etrafı betonarme duvar üzeri korkulukla çevrilidir.Doğalgazlıdır. Dükkanmimari zeminkattabulunan, kuzey ve batı cepheli olan dükkandır.Dükkan köşebaşındadır.İlim Caddesinden 11/A dış kapı numaralıdır. Zeminleriseramikkaplıdır. Duvarları alçılı, plastik badanalıdır.

Tavanı tavan plastiği ile boyalıdır.

Camekanı alüminyum doğramalardan oluşmaktadır.Alçıpan duvarlarla ara bölmeler yapılmıştır. Yaklaşık brüt 208 m2 alana sahiptir.Mevcutta boş olup kullanılmamaktadır.

Adresi : Selçuklu mahallesi, ilim caddesi, kuzu apartmanı no:11/A sincan / Ankara

Yüzölçümü : 539 m2

Arsa Payı : 111/539

İmar Durumu : Dosya da Mevcuttur.

Kıymeti : 250.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 13/12/2016 günü 11:35 - 11:40 arası

2. Satış Günü : 10/01/2017 günü 11:35 - 11:40 arası

Satış Yeri : ADLİYE MEZAT SALONU -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1084 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR