SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Silivri Alibey'de 10.668 m² arsa icradan satılıktır

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181883
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : ALİBEY MAH. / SİLİVRİ
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 27.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/53 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
6,400,998 TL
Birinci Satış Günü
:
29.07.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SİLİVRİİCRA DAİRESİ

2018/53 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Silivri İlçe, 84 Ada, 9 Parsel, ALİBEY Mahalle/Köy, KOYUNDERE Mevkii, 10.668,33 m2 yüzölçümlü, Tarla vasfı ile ana taşınmaz.Satışa konu taşınmaz ; İstanbul İli, Silivri İlçesi, Yeni Mahalle ( Tapuda Alibey Mahallesi ), Kavaklı Caddesine cepheli olarak kain, 84 ada, 9 no ile kayıtlı Tarla niteliğindeki parselin tamamıdır.84 Ada 9Nolu Parsel :10.668,33 m2 alanlı olup Tarla vasıflıdır.1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, kısmen Yol, kısmen Park alanında, kısmen Teknik Alt Yapı (T.A.Y.) kısmen de Emsal:1.10 Ayrık Nizam 5 Kat Konut alanında kalmaktadır. Söz konusu parsel ve bölgesinde 18. Madde uygulaması yapılacaktır.Parselin mevcuttaKavaklı Caddesine takribi 50 m cephesi bulunmaktadır. Parsel sınırları tel çit ve yol ile bellidir. Parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Düz topoğrafik yapıya sahiptir. Tarımsal amaçlı kullanılmaktadır. Parsel konum olarak, D-100 Karayolu Kavaklı Kavşağından Kavaklı istikametine doğru 1 km gidildiğinde sol tarafta yer almaktadır. Kavaklı meydanına 2,5 km mesafededir. Yakın çevresinde tarımsal amaçlı kullanılan parseller, çiftlik evleri ve villalar bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 10.668,33 m2
İmar Durumu : Silivri Belediye Başkanlığı, Plan ve Proje Müdürlüğünün 03.07.2018 tarih, 646992 sayılı yazısına göre; İstanbul İli, Silivri İlçesi, Yeni Mahalle ( Tapuda Alibey Mahallesi ), 84 ada, 9 nolu parsel, 14.06.2013tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, kısmen Yol alanında, kısmen Park alanında, kısmen TeknikAlt Yapı (T.A.Y.) alanında, kısmen de Emsal:1.10 , Ayrık Nizam 5 kat yapılaşma şartı ile Konut alanında kalmakta olup, Taks:0,40ı geçemez. Söz konusu parsele şu amda imar durumu verilememektedir. Parsel ve çevresine 3149 sayılı İmar Kanununun 18. madde uygulaması yapılacağından 18. Madde uygulaması onayından sonra parselin imar durumu bilgisi netlik kazanacaktır.
Kıymeti : 6.400.998,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı ve dosyasındaki gibi olup ,Dosyanın ihtiyati haciz şerhinin yanı sıra, 1 adet ihtiyati haciz şerhi, Bedaş lehine kira şerhi, Türkiye Garanti Bankası A.Ş. lehine 1. Dereceden ipotek ve bu kayıtla ilgili takip şerhi kayıtları bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 29/07/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/53 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR