SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Siirt Merkez'de 967 m² arsa icradan satılıktır

SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112705
Şehir : Siirt / Merkez
Semt-Mahalle : BARIŞ MAH. / SİİRT
: 967
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/166 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
125,797 TL
Birinci Satış Günü
:
18.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
Adliye mezat salonu-Siirt adalet sarayı icra müdürü odası Merkez /Siirt

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİİRT
İCRA DAİRESİ
2019/166 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmazın bulunduğu parsel konum itibariyle Siirt İli, MerkezEvren ( Barış ) Mahallesi 1328 Ada, 2 Numaralı Parsel taşınmaz olup 967,67 m² yüzölçümündedir. Satışa konu taşınmaz Siirt ili imar planı içerisinde olup, 1/1000 ölçekli şehir imar planında, ayrık nizam 3 katlı konut alanı olarak planlanmıştır. Taşınmaz imar planında son noktalardan olup, hali hazırda belediyeye ait yol, su, kanalizasyon ve ulaşım hizmetlerinden faydalanmamaktadır. Satışa konu taşınmaz Evren mahallesinin yeni gelişmekte olan bir bölgesinde olup, Mirza Ağa Göçebe konutlarına 750 mt , Murat Çiftliğine 1250 mt, Gökçebağ Beldesi yoluna 1000 mt, Yeni Toki Konutlarına 1150 mt, 3. Komando Tuğay Komutanlığına 2230 mt, Siirt-Şırnak karayoluna 1850 mt, yeni yapılan Siirt Şehirlerarası Otogarına 2300 mt mesafededir.
Adresi : Merkez / SİİRT
Yüzölçümü : 967,67 m2
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Siirt İli İmar Planı İçerisinde Olup 1/1000 Ölçekli Şehir İmar Planında Ayrık Nizam 3 Katlı Konut Alanı Olarak Planlanmıştır.
Kıymeti : 125.797,10 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 18/03/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 17/04/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : ADLİYE MEZAT SALONU - SİİRT ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRÜ ODASI MERKEZ / SİİRT
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50"sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/166 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR