ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Serinhisar/Aşağı Mahalle'de 258 m2 avlu icradan satılıktır

ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038780
Şehir : Denizli / Serinhisar
: 258
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 15.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/24 Talimat
Muhammen Bedeli
:
728,018 TL
Birinci Satış Günü
:
27.09.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
25.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
SERİNHİSAR BELEDİYESİ BELEDİYE MECLİK SALONU (YENİ BİNA)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ACIPAYAM
İCRA DAİRESİ
2019/24 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Serinhisar İlçe, 137 Ada, 19 Parsel, AŞAĞI Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, İmar Durumu: Serinhisar Belediyesi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından 13.03.2019 tarihinde gönderilen İmar Durum Belgelsinden;Parsel imar Planı içinde yer almakta olup, Konut Alanında dır. Bitişik Nizam, 3 katlı inşaat izni verilmektedir. Yapılaşma alanı kütle olarak verilmiştir.
Tapu Bilgileri:taşınmaz;Vasfı Avlu şeklinde kayıtlıdır.Toplam arsa alanı 258,46 m2 dir. Parsel içinde Z+2 Kat yapı olmasına rağmen cins tahsisi yapılmamıştır.
Taşınmazın Değerlendirilmesi: Dava konusu taşınmaz; Serinhisar merkezinde ana cadde üzerindedir. Zemin kat iş yeri olarak hizmet vermektedir. Üstünde 2 adet daire vardır. Caddeden göründüğü kadarı ile teras çatı olduğu anlaşılmıştır. Duvarlar sıvalı ve boyalı, pencere doğramaları Pvc olduğu görüldü. Zeminler seramik ve yer yer mermer döşeme olduğu görüldü. Şekerleme üzerine çalışır durumda atölye vardır. Betonarme karkas bina yaklaşık 160,00m2 ye oturmaktadır. Toplam alanı 480,00m2 dir. Yapı sınıfı olarak III-A grubu yapılara girmektedir.
Eski yapı olarak zemin deki işyeri ile birlikte kullanılan yığma kargir bir katlı yapı vardır. Bu zeminle beraber kullanılmaktadır. Yan tarafta küçük bir bahçe kalmıştır.Briket duvarlı, yığma yapı, ahşap doğramalı, ahşap örtü üzeri kiremit örtüdür. Sıvalı ve boyalı durumdadır. Dış cephe sıvasızdır. Yapı yaklaşık 60,00m2 civarındadır.Yapı sınıfı olarak II-B grubuna girmektedir.
Altyapı yönünden; yolu, kaldırımı, doğalgazı, kanalizasyonu, suyu, elektriği ve PTTT hizmetlerini aldığı görüldü. Parselin ulaşım yönünden sorunu yoktur. Her türlü ulaşım vardır. İlçe merkezinde her yere yürüme mesafesindedir.
Adresi : Aşağı Mah. Prof. Dr. Aziz Sancar Cad. No:71Serinhisar / DENİZLİ
Yüzölçümü : 258,46 m2
İmar Durumu : Var (DOSYASINDA MEVCUT)
Kıymeti : 728.018,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 27/09/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 25/10/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : SERİNHİSAR BELEDİYESİ BELEDİYE MECLİK SALONU (YENİ BİNA)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/24 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR