SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Serdivan Yazlık'da arsa içinde 2 katlı bina icradan satılıktır

SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114323
Şehir : Sakarya / Serdivan
: 283
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/4605 ESAS
Muhammen Bedeli
:
269,980 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2020 14:50
İkinci Satış Günü
:
28.04.2020 14:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
4. İCRA DAİRESİ
2015/4605 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Serdivan İlçe, 1868 Ada, 8 Parsel, ADALI YAZLIK Mahalle/Köy, YAZLIK MEVKİİ Mevkii, SATIŞI İSTENEN SAKARYA İLİ SERDİVAN İLÇESİ ADALI YAZLIK MAHALLESİ YAZLIK MEVKİİ 1868 ADA 8 PARSEL ARSA VASIFLI TAŞINMAZ her ne kadar arsa vasfında olsa da üzerinde inşaat halinde tek katlı bir yapı bulunmaktadır. parsel alanı 283,97m2 dir. mevcut imar durumuna göre taşınmaz serdivan merkez 2. kısım (kuzey) mahallesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Konut alanı olarak ayrılan sahada kaldığı emsal=0,90 ve yençok=10.00 mt şartlarını sağlayacak şekilde ayrık nizamda üç katlı (a-3)yapı iznine tabidir. Taşınmaz Yazlık vatan mahallesi berrak sokak no:11 yanı Serdivan adresinde konum olarak eski yazlık belediyesi hizmet binasının 500mt kuzeybatısında bölgenin ana caddesi süleyman binek caddesinin 120 mt kuzeydoğu iç tarafında kalmaktadır.Taşınmazın 550-600 mt doğusunda Adnan MENDERES caddesi ve çark kanalı vardır. hemen 50 mt kuzeybatı arkasında Mehmet Zümra KUŞ ortaokulu bulunan taşınmazın etrafı tamamen konut şeklinde yapılaşmıştır. Yakın çevrede işyeri olmamakla beraber Süleyman BİNEK cad. üzerinde yer yer temel ihtiyaçlara yönelik işyerleri mevcuttur. yerleşim alanı dahilinde ve ana caddeye çok yakın olduğundan ulaşım imkanları iyidir.topografik olarak düz bir arazide yer almaktadır.yoy,su,elektirk ,kanalizasyon,haberleşme doğalgaz vs gibi tüm alt yapı ve belediye hizmetlerinden de faydalanmaktadır.güneydoğusundan 7.00 mt lik mevcut imar yoluna (berrak sokak )cephelidir.diğer cephelinde komşu parseller vardır. parsel üzerinde kaba inşaat halinde tek katlı mesken binası bulunmaktadır.betonarme taşıyıcı iskeleti yapılıp tüm duvarlar örülmüş ve öylece bırakılmıştır.
Adresi : Yazlık vatan mahallesi berrak sokak no:11 yanı Serdivan
Yüzölçümü : 283,97 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 269.980,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 26/03/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/4605 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR