SEFERİHİSAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Seferihisar Hıdırlık Mahallesi'nde 318 m² arsa mahkemeden satılıktır

SEFERİHİSAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090624
Şehir : İzmir / Seferihisar
Semt-Mahalle : HIDIRLIK MAH. / SEFERİHİSAR
: 318
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/19 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
191,100 TL
Birinci Satış Günü
:
30.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
31.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
Seferihisar Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi Seferihisar/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEFERİHİSAR
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/19 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Seferihisar İlçesi, Hıdırlık Mahallesi, Tuzla Mevkii, 592 Ada, 4 Parsel sayılı 318,50 m2 miktarlı Arsa vasfındaki taşınmaz Seferihisar yerleşiminin güneyinde ‘Akarca’ olarak bilinen 2. konut bölgesinde kalmaktadır. Dikdörtgen formunda ve düz bir topoğrafik yapıda olan taşınmazın üzerinde yapı yada ağaç bulunmamaktadır. 3. Derece Arkeolojik Sit Alanında kalan taşınmazın,1/1000 ve 1/5000 ölçekli Koruma Amaçlı İmar Planları henüz tamamlanmamış olup,yapılaşma imkanı bulunmamaktadır.Yakın çevresinde yazlık konut siteleri ve boş arsalar bulunan taşınmaz, denize 400 m. Seferihisar-Kuşadası yoluna 900 m. ve Seferihisar merkeze 4 km. mesafededir.
Adresi : Hıdırlık Mah, 592 ada 4 nolu parsel
Yüzölçümü : 318,50 m2
İmar Durumu : Seferihisar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 06/03/2019 tarihli İmar Durumu yazısına göre; ‘‘Hıdırlık Mahallesi, 592 ada 4 nolu parsel,3. Derece Arkeolojik Sit Alanında kalmakta olup, 1/1000 ve 1/5000 ölçekli Koruma Amaçlı İmar Planları bulunmadığından yapılaşma koşulu belirtilememektedir. İmar Planı çalışması Belediye Başkanlığımızca yaptırılmakta olup,İzmir Büyükşehir Belediye Meclisince onaylandıktan sonra imar durumu belirtilebilecektir.Süreç devam etmektedir.’’ denilmektedir.
Kıymeti : 191.100,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İşbu gayrimenkul Askeri Güvenlik Sahası ve Stratejik Bölge içindedir, Yabancı Gerçek ve Tüzel Kişilerin Taşınmaz ve Sınırlı Ayni Hak Edinemeyecekleri Alan içerisinde kalmaktadır.
1. Satış Günü : 30/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 31/01/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Seferihisar Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi Seferihisar/İZMİR - ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflar ıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/19 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR