ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Süleymaniye'de arsa hissesi icradan satılıktır

ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978462
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : SÜLEYMANİYE MAH. / BAĞLARBAŞI
: 139
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

URFA DEĞİŞİM 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/18965 esas
Muhammen Bedeli
:
218,154 TL
Birinci Satış Günü
:
29.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası 1. Kat 3. İcra Dairesi Önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ
2018/18965 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa ili, Haliliye ilçesi, Süleymaniye mahallesinde kâin olup ada numarası 641 ve parsel numarası 6 olan, 139,99 m² yüz ölçümüne sahip, arsa vasfındaki taşınmazın borçlu Mehmet KAYA'ya ait olan 2/5 nispetteki hissesi (Şanlıurfa ili, Haliliye ilçesi, Süleymaniye mahallesi, Süleymaniye caddesi, No: 296 adresinde bulunan taşınmaz 1/1000 uygulama imar planı sınırları içerisinde yer almakta olup bitişik nizam, 3 kat ve ön bahçe çekme mesafesi 0 m olarak belirlenmiştir. Taşınmaz Süleymaniye Caddesine cepheli olup cephesinin 9,5 m, derinliğinin ise 14,74 m olduğu imar paftasından ölçülmüştür. Keşif günü olan 17/12/2018 tarihinde yapılan incelemelerde taşınmazın üzerinde zemin + asma kat + 2 normal katlı bir binanın bulunduğu görülmüştür. Zemin katında 1 adet asma katlı dükkan, normal katlarında ise birer adet mesken bulunmakta olup toplamda 3 adet bağımsız bölüm olarak tasarlanmış olduğu görülmüştür. Bina girişi Süleymaniye caddesinden sağlanmakta olup giriş kapısı demir doğrama, merdivenler mermer kaplama, dış cephesi ise mozaik kaplamadır. Zemin katı 135 m² alanlı, asma katı 60 m² alanlı, normal katlarında yer alan meskenler ise 150 m² alanlı olup toplamda, merdiven holü de dahil 495 m² inşaat alanı bulunmaktadır. Zemin katta yer alan dükkan tek hacimden oluşmaktadır. Normal katlarında yer alan meskenler ise antre + hol + 3 oda + salon + mutfak + wc + 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Dükkanın girişi alüminyum doğrama camekan, yerler seramik kaplama, duvarlar ise plastik boyalıdır. Meskenlerin ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları PVC - ısıcamlıdır. Zemini odalarda ve diğer mahallerde seramik kaplama, duvarlar ise saten boyalıdır. Islak hacim duvarları fayans kaplamadır. Mutfak dolabı ve vestiyer bulunmaktadır. Soba ile ısınmaktadır.)
Kıymeti : 218.154,60 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 29/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 26/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası 1. Kat 3. İcra Dairesi Önü
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18965 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR