SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Siverek'te 522 m² arsa icradan satılıktır

SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036024
Şehir : Şanlıurfa / Siverek
Semt-Mahalle : SELİM PINAR MAH. / SİVEREK
: 522
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

SİVEREK HEDEF 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU SİVEREK/ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVEREK İCRA DAİRESİ
2018/10 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Şanlıurfa İli , Siverek İlçesi , Hacıömer Mahallesi, Ömerbey Mevkii, 1142 Ada , 5 nolu Parsel de kayıtlı 522,47 m2 yüz ölçümlü , arsa vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın imar durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre taşınmaz , kentsel dönüşüm alanında kalmakta olup , E : 2,00 ; Yençok : Serbest , Max Taks : 0,30 imat şartlarına sahiptir. Taşınmaz parsel üzerinde yapılaşmaya gidilebilmesi için Tevhid şartı bulunmaktadır. Mevcut hali ile parsel üzerinde yasal yapılaşmaya gidilemeyeceği belirtilmiştir. Taşınmazın konumu : Taşınmaz Siverek İlçesi , Selim Pınar Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bölgede düzenli yapılaşma düşük seviyede olup , imarlı boş arsalar ile 1 - 2 katlı müstakil binalar çoğunluktadır. En yakın çok katlı yapılaşma bölgesi yaklaşık 250 metre mesafededir. Şanlıurfa - Diyarbakır Karayolu yaklaşık 150 metre mesafededir. Taşınmazın özellikleri :Satışa konu taşınmaz arsa vasıflı olup, üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmaz topoğrafik olarak az eğimli bir arazi yapısına sahip , zemin olarak toprak ve bazalt taşlıdır. Güneyinde bulunan imar yoluna ( henüz açılmamıştır.) yaklaşık 17 metre , doğusunda bulunan imar yoluna ( henüz açılmamıştır.) yaklaşık 15 cephesi bulunmaktadır.Parsel kentsel dönüşüm alanında kalmakta olup E: 2,00 ; Yençok: Serbest , Maks Taks : 0,30 imar şartlarına sahiptir. Taşınmaz parsel üzerinde yapılaşmaya gidilebilmesi için tevhid şartı bulunmaktadır.Mevcut hali ile parsel üzerinde yasal yapılaşmaya gidilemeyeceği belirtilmiştir.Taşınmaz tam hisselidir.
Adresi : Siverek İlçesi , Selim Pınar Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 522,47 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre taşınmaz , kentsel dönüşüm alanında kalmakta olup , E : 2,00 ; Yençok : Serbest , Max Taks : 0,30 imar şartlarına sahiptir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 24/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU SİVEREK/ŞANLIURFA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR