İSTANBUL ANADOLU 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sancaktepe'de arsa icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892951
Şehir : İstanbul / Sancaktepe
Semt-Mahalle : YENİDOĞAN MAH. / YENİDOĞAN
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 10.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1053 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
6,642,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
11.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 6. İCRA DAİRESİ

2018/1053 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı :İstanbul ili, Sancaktepe ilçesi, Yenidoğan Mah f22d25c3a pafta 760 ada 5 parsel arsa nitelilkil taşınmaz
Özellikleri : İstanbul ili Sancaktepe ilçesi Yenidoğan mah f22d25c3a pafta 760 ada 5 parsel arsa nitelilkil taşınmaz Yenidoğan mh. Atatürk cd. No.-333 Sancaktepe/İstanbul adresinde bulunmaktadır. Bulunduğu bölgede yapılan gözlem ve incelemelerde parsel çevresinde cadde ve bağlantılı sokakların asfalt kaplı, elektrik, su, kanalizasyon,telefon gibi alt yapı hizmetlerinin yanında temizlik hizmetleri gibi doğal gaz belediyenin verdiği, diğer kentsel hizmetlerden de yararlandığı, yakın mesafede İETT otobüs ve minibüs hattı gibi olanaklara sahip olduğu gozlemlenmiştir. Taşınmaz, Yenidoğan mahallesinin en kıymetli bölgesinde yer almaktadır. Parselin ana cephesi Atatürk cd. tarafında yan cephesi Bahçelievler caddesi tarafında bulunmaktadır. Atatürk caddesi bölgenin en gözde mevkiisi olup, fiyatların en yüksek olduğu caddedir-Bahçelievler caddesi de yine yapılan araştırmaya göre bölgenin Atatürk caddesinden sonra ikinci en kıymetli lokasyonudur. Taşınmazın bulunduğu bölge, devlet daireleri, sağlık tesisleri gibi kurumlara oldukça yakın ve her türlü ulaşıma kolayca ulaşılabilecek konumdadır,Taşınmaz tapu kaydında arsa görünmekle beraber, parsel üzerinde ruhsatsız olarak inşa edilmiş bodrum, zemin ve 3 normal katlı pasaj nitelikli yapı yer almaktadır. Binada restaurant, dönerci, düğün salonu, kuaför salonu, dernek,kuyumcu,eafe,moda evi,çay ocağı v.b olmak üzere birçok işyeri mevcuttur. Taşınmazın bodrum katında bir adet depo ve dükkan, zemin katında çok sayıda dükkan ve pasaj girişi, birinci .normal katında 4 adet dükkan ve ikinci normal katında 3 adet dükkan, mescid ve lavabo, üçüncü normal katında ise düğün salonu bulunmaktadır. Binanın dış cephesi boyalı olup, zeminleri dekoratif taş kaplıdır, Merdivenler mermerdir, Birinci kat ve ikinci kat zeminleri seramik olup, duvarları boyalıdır. Lavabo zeminleri ve duvarları yarışma kadar fayansdır. Ancak değerlemeye konu olan parsel üzerinde ruhsatsız inşa edilmiş yapı olması ve konu parselin terki mevcuttur. Taşınmaz Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. tarafından da teminata alınırken arsa değeri üzerinden teminata alındığı görülmüştür. Tüm bu nedenlerle kıymet takdiri arsa değeri üzerinden hesaplanmıştır.
Adresi : Yenidoğan Mh. Atatürk cd. No.-333 Sancaktepe/İstanbul
Yüzölçümü : 1.145,23 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Sancaktepe Belediye Başkanlığı İmar Ve Şehircilik Müdürlüğünün 24/07/2018 80059122 sayılı cevap yazısında İcra konusu olan taşınmazın Yenidoğan Mah.780 ada 5 parsel sayılı taşınmaz; 15.02.2010 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Sancaktepe Uygulama imar Planında, kısmen TAXS:0.50, KAKS:1.50, ayrık nizam, 5 kat Ticaret+Konut(TK3) Alanı'nda, kısmen yol'da kalmaktadır.
Kıymeti : 6.642.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 17/12/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 11/01/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1053 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR