VEZİRKÖPRÜ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Vezirköprü'de 139 m² arsa ve üzerindeki yapılar icradan satılıktır

VEZİRKÖPRÜ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01096027
Şehir : Samsun / Vezirköprü
Semt-Mahalle : MEHMET PAŞA MAH. / VEZİRKÖPRÜ
: 139
Yayınlandığı Gazeteler

HEDEF HALK 06.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/399 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
35,386 TL
Birinci Satış Günü
:
20.01.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 09:30
Satış Yeri
:
Vezirköprü İcra Müdürlüğü 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
VEZİRKÖPRÜ
İCRA DAİRESİ
2017/399 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İli, Vezirköprü ilçesi, Mehmetpaşa mah., 35 ada, 4 parsel sayılı taşınmaz üzerinde birbirine bitişik aynı parsel içinde 1 adet iki katlı, 1 adet tek katlı, 1 adet iki katlı ahşap ev vardır. Taşınmazların içi dışı sıvalı, boyalı üzeri çatılı kiremit örtülü pencereleri PVC bazı pencereleri ahşap iç kapılar ahşap olup bina 60-70 yıllıktır. Binada yıpranma %65 olarak takdir edilmiştir. Dava konusu taşınmaz Vezirköprü imar planı içerisindedir. Taşınmaz Vezirköprü ilçesinin en değerli en ticari ve konutların yoğun olduğu ve çoğunlukla çok eski tarihi (Restore yapılmış) yapıların çok yoğun olduğu yerde bulunmaktadır. Taşınmazda alt yapı sorunu yoktur. Taşınmazın önü geniş meydan olup beton parke ile kaplıdır. Taşınmaz topoğrafik olarak düz bir arsa yapısına sahip olup üzerine her türlü inşaat yapılabilir niteliktedir. Taşınmaz çevresinde 1,2,3,4 katlı konutların alt katlarında iş yerlerinin bulunduğu görülmektedir. Ancak taşınmaz ara sokak içinde 2 yola cephelidir.
Adresi : Mehmet Paşa mah.,Vezirköprü / SAMSUN
Yüzölçümü : 139,27 m2
Arsa Payı : 4/32
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 35.386,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/01/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Vezirköprü İcra Müdürlüğü

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/399 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR