SAMSUN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Samsun Tekkeköy'de 4.822 m² arsanın hissesi mahkemeden satılıktır

SAMSUN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131261
Şehir : Samsun / Tekkeköy
: 4822
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/16 Vesayet Satış
Muhammen Bedeli
:
1,045,140 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN 1.SULH HUKUK MAHKEMESİ
SATIŞ MEMURLUĞU
SAYI : 2019/16 Vesayet Satış
GAYRİMENKUL PAZARLIKLA SATIŞ İLANI

Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğundan; Satılmasına karar verilen gayrimenkulün cinsi, kıymeti, adedi, evsafı: Samsun İli, Tekkeköy İlçesi, Tekkeköy Mahallesi, Ada : 1077, Parsel : 1 de kayıtlı 4.822,33 m2 arsada Kısıtlı Aysen Toraman’a ait 174190/482233 hisse 1.045.140,00.- TL den az olmayan bir bedelle pazarlık suretiyle satılacaktır.
Taşınmaz Samsun - Ordu karayolu üzerine cepheli, Tekkeköy Belediyesine 2 km, Samsun Tüyap Fuar ve Kongre merkezine 1 km mesafededir, çevresinde daha çok ticari amaçlı yapılar bulunmaktadır, taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut dışı kentsel çalışma alanı(TAKS: 0.60, E: 1.50 3 KAT) isabet etmektedir, ancak revizyon imar planı notlarının 25. Maddesine ‘ planlama alanı içinde yer alan kara yolları güzergahı (Atatürk Bulvarı)’ndan cephe alan yapı adalarında, karayollarının servis yolu ve üst geçit çalışmalarından dolayı yol genişletilmesi amacıyla yola paralel olarak önerilen terk alanlarının bedelsiz terkini karşılığında ada üzerinde önerilen yapılaşma koşulları geçerlidir. Bedelsiz terk yapılmaması durumunda Samsun Büyükşehir Belediyesinin 14/04/2017 tarih ve 179 sayılı Belediye Meclisi Kararı ile onaylanan ‘Samsun - Ordu kara yolu dikkate alınarak yapı adalarının ve kullanım kararlarının yeniden düzenlenmesi’ plan değişikliğinde yer alan yapılaşma koşulları geçerlidir. İmar planında konut kullanımı dışında bulunan ve yoğunluk artışı olan alanlarda Mekansal Planlar Yapım Yönetmenliğinin 26. Maddesinin 7. Fıkrası uyarınca İlçe Belediyesince Büyükşehir Belediyesinin görüşleri alınarak kentsel teknik altyapı değerlendirmesi raporu hazırlanacaktır. Bu rapor hazırlanmadan ve gereği yerine getirilmeden yapı ruhsatı verilemez ibaresi eklenmiştir.

Satış Şartları:

1.Satış 03/04/2020 günü saat 14.00 – 14.10 saatleri arasında en az 3 taliplinin katılması durumunda Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda pazarlık suretiyle yapılacaktır. Bu artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada muhammen bedeli ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Bu artırmada malın muhammen bedeli ile rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
Elektronik ortamda teklif vereceklerin teminatını Vakıflar Bankası bulunan TR930001500158007300706469 numaralı hesaba yatırmaları gerekmektedir.

2.Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin %20’si nispetinde pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir, satıcılara ait olan tellaliye harcı dağıtım tablosunda hisseleri oranında taraflara yükletilmek üzere ihale sonrası alıcı tarafından yatırılacaktır, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3.İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin ( * ) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile ( 15 ) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır, aksi taktirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.

4.Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunun 133.maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5.Şartname ilan tarihinden itibaren herkesi görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilecektir.

6.Satışa iştirak edenleri şartnameyi görmüş ve münderecatının kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/16 sayılı vesayet satış dosya numarasıyla dairemize başvurmaları ilan olunur.( İ.F.K. 126 ) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR