SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun İlkadım'da 172 m² arsa icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01020547
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : ÇATALARMUT MAH. / KADIKÖY
: 172
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

HABERDE DENGE 04.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4770 ESAS
Muhammen Bedeli
:
381,606 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
17.09.2019 10:45
Satış Yeri
:
İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ

2019/4770 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, İlkadım İlçe, 4648 Ada, 10 Parsel, Çatalarmut Mahalle/Köy, taşınmaz, Arsa yüzölçümü 172,96 m2'dir. İlkadım Belediyesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. 1/1000 ölçekli imar planında blok nizam 3 kat konut alanına isabet etmektedir. Taşınmaz Aygül Sokağa cephedir. Üzerinde kargir bir yapı bulunmaktadır. Etrafında mesken kullanım amaçlı çeşitli katlarda binalar bulunmaktadır. Çevresinde yapılaşma büyük oranda tamamlanmış vaziyette olup, az miktarda boş parseller de bulunmaktadır. Topoğrafik olarak az eğimli bir arazi yapısına, geometrik olarak düzgün bir şekle sahiptir. Belediyenin sağladığı hizmetlerden yararlanmaktadır. Elektrik, su, telefon, kanalizasyon ve ulaşım problemi bulunmamaktadır. Yerinde yapılan incelemede parsel üzerinde 3. Sınıf A Grubu yapı sınıfına giren, 3 katlı, toplam 350,00 m2 inşaat alanında, kargir bir yapı bulunduğu tespit edilmiştir. Mesken olarak kullanılmaktadır. Dış cephesi en üst katı haricinde sıvalı ve boyalı olup yer yer dökülmeler mevcuttur. Dış cephede en üst katında sıva ve boya bulunmamaktadır. Dış cephesinde ısı yalıtımı bulunmamaktadır. Dış giriş kapısı demir doğrama olan yapının pencere doğramaları çoğunlukla plastiktir. Yapıda asansör bulunmamakta olup, doğalgaz mevcuttur. Dosya içerisinde bulunan 07.02.2019 tarih ve 1873 sayılı İlkadım Belediyesi yazısı ekinde yapıya ait 30.06.2004 tarih ve 1/43 no.lu yapı ruhsatı bulunmaktadır, ancak ruhsat yapının 2 katı için verilmiş olup, çatı katının ruhsatı bulunmamaktadır.
İmar Durumu : İlkadım Belediyesi yazısına göre Çatalarmut Mahallesi 4648 ada 10 no.lu parselin 1/1000 ölçekli imar planında blok nizam 3 kat konut alanına isabet ettiği belirtilmektedir.
Kıymeti : 381.606,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : İlkadım Belediyesinin Muvakkat İnşaat Şerhi
1. Satış Günü : 20/08/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 17/09/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri: İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU (ESKİ ADLİYE SARAYI) İLKADIM/SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4770 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR