SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun/İlkadım ilçesinde Oksijen fabrikası ve arsası icradan satılacaktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909935
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : BARUTHANE MAH. / LİMAN
: 1376
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1342 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,101,560 TL
Birinci Satış Günü
:
31.01.2019 10:25
İkinci Satış Günü
:
27.02.2019 10:25
Satış Yeri
:
Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Bürosu Mezat Salonu 19

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ


2017/1342 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri:Tapunun; Samsun İli, İlkadım İlçesi, Baruthane Mahallesi, 355 Ada, 13 nolu Parselde kayıtlı "Oksijen Fabrikası ve Arsası" vasıflı taşınmazın bilirkişi marifeti ile yaptırılan kıymet taktiri raporunda, her ne kadar taşınmaz tapuda oksijen fabrikası ve arsası olarak görünmekte ise de; taşınmaz üzerindeki yapının yıkılmış olduğu, taşınmazın boş parsel durumunda olduğu, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında, Konut Alanı Bitişik Nizam Dört Katlı (B-4) katlı yere isabet etmekte olduğu, taşınmazın çevresinin tamamen meskun olduğu, konut amaçlı kullanılan yerlerle çevrili olduğu, belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalandığı, hafif eğimli bir arsa yapısına sahip olduğu, Anadolu Caddesi'ne cepheli konumda bulunduğu, Atatürk Bulvarı'nın güneyinde ve 80 m mesafede yer aldığı, tam hissesinin borçluya ait olduğu belirtilen taşınmazın, Şehir Merkezine, İlkadım İlçe Merkezine, İş ve Alışveriş Merkezleri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ulaşım kolaylığı bulunan bir konumda yer aldığı, tapu kayıtlarına göre yüz ölçümünün 1.736,95 m² olduğu belirtilmiş olup taşınmazın tam hissesi satışa çıkarılmıştır.
Adresi : Baruthane Mahallesi, 355 Ada, 13 Nolu Parsel İlkadım/SAMSUN
Yüzölçümü : 1.376,95 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planında Konut Alanı
Bitişik nizam Dört katlı(B-4) katlı yere isabet etmekte olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 1.101.560,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 31/01/2019 günü 10:25 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 27/02/2019 günü 10:25 - 10:30 arası
Satış Yeri : Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Bürosu Mezat Salonu 19
Mayıs Mah. Cumhuriyet Cad. No:17/A İlkadım/SAMSUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1342 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR