SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun Atakum'da 443 m² arsa icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093326
Şehir : Samsun / Atakum
Semt-Mahalle : ÇAKIRLAR YALI MAH. / ATAKUM
: 443
İmar Durumu : Konut
Kaks (Emsal) : 1.25
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE GERÇEK 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/242 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
244,068 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2020 11:15
İkinci Satış Günü
:
25.02.2020 11:15
Satış Yeri
:
Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Bürosu Mezat Salonu 19 Mayıs Mah. Cumhuriyet Cad. No:17/A İlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ

2018/242 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri :Samsun İl, Atakum İlçe, 391 Ada, 3 Parsel, ÇAKIRLAR Mahalle/Köy'de kayıtlı "Tarla" vasıflı taşınmazın tapu kaydında niteliği "Tarla" olarak belirtilmesine rağmen fiilen "Arsa" vasfında olduğu, üzerinde herhangi bir muhdesat bulunmadığı, parselin cephesine kadar sathi kaplama asfalt ulaşım yolu bulunduğu, bulunduğu adada ara parsel konumunda olduğu, taşınmazın genellikle yazlıkların bulunduğu bölgede konumlandığı, sahile 550 m, Atatürk Bulvarı'na (Samsun-Sinop Karayolu'na) 130 m, 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu'na 1,1 km, 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne 7-8 km mesafede yer aldığı, çevresinin meskun halde olduğu, yakın çevresinde yazlık tipi, 1-3 kat arasında yapıların mevcut olduğu, topoğrafik olarak eğimsiz bir parsel olduğu, ulaşımın uzak mesafelere minibüs hattı ve belediye otobüsü ile sağlandığı, her türlü belediye hizmetinden yararlanabilecek durumda olduğu olduğu belirtilmiştir. Taşınmaz tam hisse ile borçluya ait olup taşınmazın tamamı satışa çıkarılmıştır.
Adresi : Çakırlar Yalı Mah. 6200 Sok. No:14 Atakum /Samsun
Yüzölçümü : 443,76 m2
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında; Ayrık Nizam 4
Katlı (A-4) TASK:0,30 KASK:1,25 yapılaşma koşullu alana isabet etmektedir.
Kıymeti : 244.068,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 30/01/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Bürosu Mezat Salonu 19
Mayıs Mah. Cumhuriyet Cad. No:17/A İlkadım/SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/242 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR