SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Serdivan'da üzerinde bina olan 250 m² arsa icradan satılıktır

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062184
Şehir : Sakarya / Serdivan
: 250
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11576 Esas
Muhammen Bedeli
:
401,623 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
20.01.2020 15:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
3. İCRA DAİRESİ


2018/11576 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Serdivan İlçe, Serdivan K, Kavraz Mevkii, 2070 Ada, 7857 Parselde kayıtlı, 203,40 m2 arsa vasfındaki taşınmaz satışa çıkarılmıştır. Her ne kadar Arsa vasfı ile tapu siciline kayıtlı olsa da üzerinde yaklaşık 7-8 yıllık, 216 m² inşaat alanına sahip, betonarme yapı bodrum üzeri çatı katıda olan 2 katlı mesken bina bulunmakta, sıvalı boyalı, çatısı shingle kaplı, bodrum katta demir kapılı iç duvarları sıvasız depo, giriş kat meskende 1 oda, salon, hol, mutfak, banyo tuvalet ile balkon ve ahşap kaplama içten merdiven ile çıkılan üst katta 2 oda, hol, banyo tuvalet ile balkon ayrıca çatı katında 2 oda ile lavabo wc ile balkon bulunmakta, mesken giriş kapısı çelik kapı, iç cephe duvarlar alçı sıva üzeri saten boyalı, pencereler pvc iç kapılar ağaç doğrama, oda yer döşemeler laminat parke, ıslak zeminler kalebodur fayans, mutfakta granit tezgah altı ve tezgah üstü mutfak dolabı bulunmakta, sobalı ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır. Meskun mahal içinde, elektrik, su, yol vb. her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı doğu yönünde Hacı Emine Oba Ortaokuluna 250m ve Beşköprü Mustafa Karaaslan Camiine 300 metre, kuzeydoğu yönünde Sakarya Üniversitesi kampüsüne 1.5 km mesafededir. Taşınmazın arazi metrekare birim değer fiyatının 1.000 TL/m²olduğu tespit edildiği, yapı değerinin ise 198.223,20 TL olarak belirlendiği anlaşılmıştır.
Adresi : Serdivan İlçesi Beşköprü mah. Zeynep Sok. No:3
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Konut Alanı içinde kalmakta, Emsal:1.20, Hmax:13.00 metre yapı şartlarına tabi,
Kıymeti : 401.623,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 19/12/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11576 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR