SAPANCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Sapanca'da arsa icradan satılıktır

SAPANCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960810
Şehir : Sakarya / Sapanca
Semt-Mahalle : KURTKÖY DİBEKTAŞ MAH. / SAPANCA
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10 TLMT
Muhammen Bedeli
:
1,029,600 TL
Birinci Satış Günü
:
18.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
SAPANCA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAPANCA
İCRA DAİRESİ
2018/10 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Sapanca İlçe, 419 Parsel, KURTKÖY_DİBEKTAŞ Mahalle/Köy, Taşınmaz Kurtköy Dibektaş mahallesi hudutlarında ve Kızıltepe mevkiinde yer almaktadır. Konum olarak Sapanca-Yanık asfalt yolunun kuş uçuşu ve yaklaşık 2200 mt. güney üst kesimlerinde kalmaktadır. Sapanca ilçe merkezine de 6 Km. mesafededir. Yakın çevresinde pek yapılaşma olmayıp en yakın yapılar güney alt kesimlerinde ve 200 ? 250 mt. mesafedeki yazlık ve site şeklindeki konutlardır. Taşınmazın 800 mt. güneydoğu alt kesimlerinde Sırma Su dolum tesisleri bulunmaktadır. Topoğrafik olarak % 10 ? 20 arasında değişen eğime sahip bir arazide yer almaktadır. Genel anlamda boş arsa olmakla beraber bir kısmı üzerinde ekonomik değeri olmayan ve kendi kendine yetişmiş ağaçlar/çalılıklar bulunmaktadır. Güneydoğu ucundan stablize yola cephelidir. Bu nedenle ulaşım sorunu yoktur. Sapanca Gölünü görmektedir.Yol dışında halihazırda fiilen sadece elektrik hizmetinden faydalanmaktadır. Kot olarak ana asfalt yol ve Sapanca gölünden oldukça yüksekte yer almaktadır.Mevcut imar durumuna göre taşınmazın imar planında Turizm + II. Konut Alanı olarak ayrılan sahada kaldığı, E=0.20 ve Hmax=6.50 mt. şartlarını sağlayacak şekilde ve çekme mesafelerine uymak kaydı ile ayrık nizamda iki katlı yapı iznine tabi olduğu bildirilmiştir.
Adresi : Kurtköy Dibektaş Mah. Merkez / SAKARYA
Yüzölçümü : 3.960 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 1.029.600,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 18/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SAPANCA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR