HENDEK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Hendek'de 16/680 arsa icradan satılıktır

HENDEK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01147442
Şehir : Sakarya / Hendek
Semt-Mahalle : KEMALİYE MAH. / HENDEK
: 1139
Yayınlandığı Gazeteler

ADAPAZARI AKŞAM HABERLERİ 11.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/778 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
53,600 TL
Birinci Satış Günü
:
01.06.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
29.06.2020 15:00
Satış Yeri
:
HENDEK BELEDİYESİ NİKAH SALONU MEZAT ODASI KEMALİYE MAHALLESİ 1187 SOKAK NO:1 HENDEK/SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HENDEKİCRA DAİRESİ
2019/778 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İli ,Hendek İlçesi ,Kemaliye Mahallesi 31 Ada 96 Parselde kayıtlı Beş Katlı Betonarme Apartman ve Arsası vasfındaki taşınmazın Hendek Belediyesi 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planında'' Bitişik Nizam 4 Kat Ticaret+Konut alanında kaldığı bildirilmiştir. Ana taşınmaz tapuda her ne kadar Beş Katlı Betonarme Apartman ve Arsası vasfında geçmekte ise de üzerinde bina olmadığından değerlemesi arsa olarak yapılmıştır.Taşınmaz Kemaliye Mahallesi M.Sencer Caddesine ve Atatürk Bulvarına cepheli İlçe merkezine yaklaşık 1 km mesafede ,yol, su,doğalgaz ,elektrik ve telefon hizmetlerinden faydalanıyor olması ve emsal arsa değerleri nedeniyle metrekare değeri 2.000,00 TL hesaplanmış olup satışı yapılacak hissenin değeri ( 16/680)x2.278,00 TL = 53.600,00 TL olarak hesaplanmıştır.
Yüzölçümü : 1.139 m2
Arsa Payı : 16/680
Kıymeti : 53.600,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yoktur
1. Satış Günü : 01/06/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 29/06/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : HENDEK BELEDİYESİ NİKAH SALONU MEZAT ODASI KEMALİYE MAHALLESİ 1187 SOKAK NO:1 HENDEK/SAKARYA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-İİK'nun 127 maddesi uyarınca ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/778 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR