FERİZLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Ferizli'de üzerinde yapı bulunan arsa icradan satılıktır

FERİZLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978226
Şehir : Sakarya / Ferizli
Semt-Mahalle : SİNANOĞLU MAH. / FERİZLİ
: 5322
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/27 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
856,324 TL
Birinci Satış Günü
:
10.06.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
08.07.2019 14:20
Satış Yeri
:
FERİZLİ ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ-FERİZLİ/SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FERİZLİ
İCRA DAİRESİ
2018/27 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Sakarya İli, Ferizli İlçesi, Sinanoğlu Mah. Kurukum Mevkii,2090 Parsel nolu arsa vasıflı taşınmaz.
Özellikleri : Taşınmaz Sakarya-Karasu çevre yoluna cepheli Ferizli ilçe merkezine 3 km mesafededir.Taşınmazın sınır parselinde petrol istasyonu mevcuttur. Parsel üzerinde yan parselde benzin istasyonuna ait araç yıkama yeri, Bay-Bayan Mescidi ve bahçe ihata duvarı bulunmaktadır. Bahçe ihata duvarı desenli baskı beton kalıpları ile demirli olarak inşa edilmiştir ve 1,50 m yüksekliğinde 115,00 m uzunluğundadır. Bay- Bayan mescidi olarak kullanılan yapı yığma şeklinde inşa edilmiş duvarları sıvalı boyalı çatısı ondüline malzemesi ile örtülüdür.Mescidin kuzey cephesinde yaklaşık 10 m uzunluğunda plastik malzeme ile örtülü minare bulunmaktadır. Mescidin toplam alanı 48,00 m2 dir. Araç yıkama yeri olarak kullanılan çelik taşıyıcılar üzerine P.V.C. Çatı kaplama malzemesi ile örtülüdür.Yerin sundurma ölçüsü 39,10 m2'dir
Yüzölçümü : 5.322,31 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Parselin 1/25000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı kapsamında Mutlak tarım alanında kalmakta olup,"5403 sayılı kanuna tabi olmakla birlikte kıymetli tarım arazilerini kapsayan bu alanlarda Tarım, Hayvancılık ve Konut amaçlı yapılar yapılamaz. Ayrıca, bu alanlarda yeni maden işletme ruhsatı verilemez" denilmekte olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 856.324,09 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/06/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 08/07/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : FERİZLİ ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ-FERİZLİ/SAKARYA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/27 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR