FERİZLİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Sakarya Ferizli'de 3.626 m² arsa icradan satılıktır

FERİZLİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01179806
Şehir : Sakarya / Ferizli
Semt-Mahalle : FERİZLİOSB MAH. / FERİZLİ
: 3626
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 26.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
997,169 TL
Birinci Satış Günü
:
17.08.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
11.09.2020 14:20
Satış Yeri
:
FERİZLİ ADLİYESİ İCRA DAİRESİ FERİZLİ/SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FERİZLİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Sakarya İli, Ferizli İlçesi, Ferizli Mah.Karasu Cad.Mevkii, 5079 Parsel sayılı tarla vasıflı taşınmaz
Özellikleri : Taşınmaz Ferizli İlçe merkezinin doğusunda Adapazarı-Karasu Karayoluna cephelidir. Kuşbakışı Ferizli Kaymakamlığı'na 280m, Ferizli ilçe merkezine 2,00km mesafede bulunmaktadır. Ferizli Sanayinin doğusunda yer almaktadır. Topoğrafik olarak %5-7 arası değişen bir eğime sahiptir. Üzerinde herhangi bir yapı ve muhdesat bulunmayan taşınmazın kadastral paftasının zemine uyumlu olduğu görülmüştür. İmar durumuna göre E=1,05 ve Yençok=10,00 yapılaşma şartlarına haiz olduğu görülmektedir. Ana yollara cepheli kısımlar Ticaret ve konut, diğer kısımlar konut olarak planlanmıştır. Tüm belediye hizmetlerinden yararlanmakta olan bölgede seyrek yapılaşmalar mevcuttur. Ferizli İlçesinin gelişmekte olan bölgesinde yer almaktadır.
Yüzölçümü : 3.626,07 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama alanı planında ticaret, konut ve yol alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 997.169,25 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/08/2020 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 11/09/2020 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : FERİZLİ ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ FERİZLİ/SAKARYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR