SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Erenler'de üzerinde bina olan 288 m² arsa icradan satılıktır

SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049505
Şehir : Sakarya / Erenler
Semt-Mahalle : ERENLER MAH. / ERENLER
: 288
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/6854 Esas
Muhammen Bedeli
:
144,292 TL
Birinci Satış Günü
:
23.12.2019 12:00
İkinci Satış Günü
:
20.01.2020 12:00
Satış Yeri
:
İCRA MÜDÜRLÜKLERİ Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
2. İCRA DAİRESİ
2016/6854 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Erenler İlçe, 9667 Parsel, ERENLER Mahalle/Köy, ERENLER BAYIRI Mevkii, Sakarya ili Erenler ilçesi Erenler mahallesi Erenler Bayırı mevkiinde kain; tapunun 9667 parsel numarasında kayıtlı, kayden 'arsa' vasıflı taşınmazdan ibarettir. Ancak taşınmazın vasfı tapu kaydında her ne kadar arsa olarak geçiyor ise de üzerinde iki katlı bir bina bulunmaktadır. Parselin alanı 288 m2'dir. Taşınmaz Erenler Bağlar mahallesi 7062. sokak No:13 posta adreslidir. Konum olarak Erenler Mezarlığının batı girişi bitişiğindeki 7062 nolu sokağın ortalarında kalmaktadır. Taşınmazın 75 mt. güney alt kesiminden Türbe caddesi, 100 mt. batısından da Şht. İlhan ARAS caddesi geçmektedir. Şehir yerleşim alanı dahilinde bulunan taşınmaz çekirdek çarşı merkezine de 2.5 Km. kuş uçuşu mesafesindedir. Etrafı tamamen yapılaşmıştır. Yapılar konut ağırlıklıdır. Ancak ana caddeler üzerinde yer yer işyerleri de mevcuttur. Şehir yerleşiminin güneye yakın kesimlerinde yer alan taşınmaz yerleşim alanı dahilinde ve ana caddelere yakın olduğundan ulaşım imkanları iyidir. Topoğrafik olarak % 13 ? 15 eğimli bir arazide yer almakta, yol, su, elektrik, kanalizasyon, haberleşme, doğalgaz vs. gibi tüm altyapı ve belediye hizmetlerinden de faydalanmaktadır. Doğusundan 7.00 mt.?lik mevcut imar yoluna (7062. sokak) cephelidir. Diğer cephelerinde komşu parseller vardır.
Parsel üzerinde bulunan yapı iki katlı ve yığma kagir olarak inşa edilmiştir. Dış cepheleri sıvalı ve boyalı, üzerinde ahşap çatısı mevcut ve kiremit örtülüdür. Yapının her katında ayrı birer mesken bulunmaktadır. Alt kat mesken girişte bir hol, iki oda, mutfak, banyo-wc?den ibarettir. Balkonu yoktur. Meskende oda zeminleri ahşap laminat parke, diğer zeminler seramik kaplı, duvar ve tavanlar sıvalı ve boyalı, iç kapılar ahşap ve yağlı boyalı, dış pencereler de yine ahşaptır. Mutfakta mermer tezgah ve mobilyalı dolapları mevcuttur.Mesken soba ısıtmalıdır. Binanın sağ yan cephesindeki dıştan merdivenden çıkılan üst kattaki mesken ise girişte bir hol, üç oda, mutfak, banyo, lavabo-wc?den ibarettir. Ayrıca iki balkonu vardır. Alt kat meskenden farklı imalat olarak iç kapı ve dış pencere doğramaları ahşap ve verniklidir. Isıtma aracı olarak da doğalgaz sobası kullanılmaktadır. Diğer özellikleri alt kat mesken ile benzerdir. Ancak alt kattan daha bakımlıdır. Yapının alt katı 9.00 x 10.15 = 91.35 m2, üst katı da çıkmaların ilavesi ile 114 m2 inşaat alanına sahiptir.
Yüzölçümü : 288 m2
Arsa Payı : 1/3
İmar Durumu :Mevcut imar durumuna göre taşınmazın Erenler 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında İskan Sahası olarak ayrılan alanda kaldığı, TAKS=0.40 ve KAKS=1.20 şartlarını sağlayacak şekilde ayrık nizamda üç katlı (A-3) yapı izni bulunduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 144.292,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/12/2019 günü 12:00 - 12:10 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 12:00 - 12:10 arası
Satış Yeri : İCRA MÜDÜRLÜKLERİ Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6854 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR