SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ

Sakarya Adapazarı'nda üzerinde 2 adet tavuk kümesi ve ofis olan arsa icradan satılıktır

SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01089189
Şehir : Sakarya / Adapazarı
: 1482
Yayınlandığı Gazeteler

ADAPAZARI AKŞAM HABERLERİ 23.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/2047 Esas
Muhammen Bedeli
:
349,819 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
29.05.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
1. İCRA DAİRESİ
2016/2047 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, Ekizce Osmaniye Mahalle/Köy, 2134 Ada, 9 Parsel, Adapazarı-Kaynarca karayoluna 120 m. güneyinde ve Ekizce Osmaniye köy merkezine 250 m. mesafededir. Düz bir zeminde yer alan parsel her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır. Taşınmazın asfalta ve yola cephesi bulunduğundan ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Parsel üzerinde 843 m² inşaat alanlı bir birine bitişik olarak inşa edilen iki adet tavuk kümesleri vardır. Ahşap çatısı kiremit örtülü dışı sıvalı ve boyalı, zeminler beton, duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Yapı II-B grubudur.Parsel üzerinde iki katlı 39 m² inşaat alanlı yönetim bürosu olarak kullanılan yapı yer almaktadır. Yapının çatısı teras şeklinde profil saç kaplama, dışı sıvalı boyalıdır.Ofis olarak kullanılan yapı 2 oda, salon, mutfak ve WC-lavabo ve banyodan ibarettir. Islak hacimlerin zemin ve duvarları seramik, diğer mekânların zeminleri beton kaplıdır. Mutfakta tezgah ile tezgah üstü ve tezgah altı dolapları bulunmaktadır. Isıtması soba olan binanın doğramaları PVC’dir. Yapı III-A grubu'dur.
Yüzölçümü : 1.482,27 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : 1/25000 Ölçekli Nazım İmar Planında Tarımsal Niteliği Korunacak alanda
Kıymeti : 349.819,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 29/04/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 29/05/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2047 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR