RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Rize Çarşı Mahallesi'nde çalılık vasıflı taşınmaz mahkemeden satılıktır

RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01066076
Şehir : Rize / Merkez
Semt-Mahalle : ÇARŞI MAH. / RİZE
: 252
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018-18 satış
Muhammen Bedeli
:
497,285 TL
Birinci Satış Günü
:
13.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Rize merkez 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. RİZE 1.SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

DOSYA NO :2018-18 satış

GAYRİMENKUL AÇIK ARTTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen gayrimenkullerin cinsi, kıymeti, adedi, evsafı özellikleri:
Satışa konu Rize – Merkez çarşı mahallesinde kain 26 ada 12 nolu parsel tapuda alanı 251,79 m2 cinsi bahçeli kargir ev olarak kayıtlıdır. Halıhazırda tapu kaydındaki ev yıkılmış olup çalılıktır. Belediye imar planına göre parsel belediye imar planı dahilindedir.İmar planına göre parselin E=2,80 Yençok =30,50 m. yapılaşma şartı olan imar adası içinde kaldığı bildirilmiştir. Parselin yaklaşık 30,00 m2 si imar yolunda kalmaktadır. 26 ada 11 sayılı parsel ile plan kararı gereği tevhit edilecektir. Satışa konu taşınmaz Rize çarşı mahallesinde olup Hacı Eşref caddesine cephelidir. Rize şehir merkezine yaklaşık 500 metre mesafededir. Çevresinde çok katlı evler şeklinde binalar, sağlık ocağı, ve marketler bulunmaktadır. Alt yapı durumu olarak doğalgaz dahil tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Zemin yapısı eğimli ve sağlamdır.Ulaşımı oldukça rahat olup şehrin talep gören kesimindedir ve kadastro parselidir. Tüm bu özellikleri değerlendirilerek değeri 497.285,25 TL olarak tespitle bu muhammen bedelle açık artırmaya çıkarılacaktır.
SATIŞ ŞARTLARI : Satışı yapılacak Rize -Merkez çarşı mahallesinde kain 26 ada 12 sayılı parsel,
Parselin 1. Satış günü: 13.03.2020 günü; saat 14.00-14.10 saatleri arası,
Parselin 2. Satış günü :10.04.2020 günü ; saat 14.00-14.10 saatleri arası,

Rize merkez 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda satışları yapılacaktır.

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para ile dir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (İİK 126 irtifak hakkı sahipleride dahildir) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Tebliğ edilemeyen hissedarlara gazete ilanı satış ilanı tebliğ yerine geçecektir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18 satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 09.10.2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR