PAZAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Rize/Ardeşen'de üzerinde bina bulunan arsa icradan satılıktır

PAZAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908433
Şehir : Rize / Ardeşen
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / ARDEŞEN
: 365
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 04.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/244 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
653,985 TL
Birinci Satış Günü
:
29.01.2019 09:50
İkinci Satış Günü
:
25.02.2019 09:50
Satış Yeri
:
Pazar ( Rize ) Adliyesi İcra Müdürlüğü ( Hamidiye köyü Pazar ) Pazar/RİZE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. PAZAR (RİZE) İCRA DAİRESİ

2018/244 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Rize ili, Ardeşen ilçesi, Merkez Mahallesi, Havlu mevki, 129 ada, 33 parsel sayılı taşınmaz 365,99 m2 alana sahip olup İki Katlı Bina Ve Arsası vasfı ile tapuda kayıtlıdır. Parsel üzerinde 120,00 m2 taban oturumuna sahip 1 zemin ve 1 normal kat olmak üzere toplam 2 kattan ibaret betonarme bina bulunmaktadır. Bina eski ve yıpranmış vaziyettedir. Ancak arsa, ilçe merkezinde ve ticaretin canlı olduğu bir alanda bulunmaktadır. Karadeniz sahil yoluna 180 mt, Ardeşen Belediye Başkanlığı'na 130 mt mesafededir. Taşınmaza ait resimler ve imar-tapu detay bilgileri dosyamızda mevcuttur. Müracat halinde ilgililer bilgi edinebilir.

Adresi : Merkez Mahallesi Saraloğlu Ali Efendi Sokak No:6 Ardeşen / RİZE

Yüzölçümü : 365,99 m2

Arsa Payı : Tam hisse

İmar Durumu : Ticaret sahasında ve Bitişik Nizam ve 6 Katlı imar adasında bulunmaktadır

Kıymeti : 653.985,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir

1. Satış Günü : 29/01/2019 günü 09:50 - 10:00 arası

2. Satış Günü : 25/02/2019 günü 09:50 - 10:00 arası

Satış Yeri : Pazar ( Rize ) Adliyesi İcra Müdürlüğü ( Hamidiye köyü Pazar ) Pazar/RİZE

Satış şartları :

1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/244 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/11/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR