ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Pursaklar/Sirkeli Mahallesi'nde imarlı arsa icradan satılıktır

ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908880
Şehir : Ankara / Pursaklar
Semt-Mahalle : SİRKELİ YEŞİLOVA MAH. / PURSAKLAR
: 802
İmar Durumu : Konut
Kaks (Emsal) : 0.90
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/14208 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,500 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2019 11:05
İkinci Satış Günü
:
27.02.2019 11:05
Satış Yeri
:
ANAFARTALAR MAHALLESİ ETLİK CADDESİ NO:3 YENİ 3 NOLU MEZAT SALONU ALTINDAĞ/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA

32. İCRA DAİRESİ
2015/14208 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı :

Ankara İli Pursaklar İlçesi Sirkeli (belde) Mahallesi,ada no: 11,parsel no: 3 arsa niteliğinde taşınmaz.

Özellikleri :Taşınmaz Dumlupınar Sokağa cephelidir. Mahallinde yapılan tetkik ve inceleme sonucunda parselin iki kenarının dikenli tel ile çevrili olduğu tespit edilmiştir. Topografik yapı itibariyle her türlü yapılaşmaya uygundur. Taşınmaz düz bir yapıya sahiptir.Taşınmazın üzerinde herhangi bir yapı veya tesise rastlanmamıştır.Taşınmazın güneyinde Sirkeli İlköğretim Okulu bulunmaktadır.Bulunduğu bölge kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.Ulaşım problemi bulunmamaktadır.

Adresi : Sirkeli(belde)Mahallesi Dumlupınar Sokak üzerinde yer alan 11 ada 3 parsel Pursaklar/Ankara

Yüzölçümü : 802,00 m²

Arsa Payı :

İmar Durumu : Ankara İli Pursaklar İlçesi Sirkeli(belde) Mahallesi 11 ada 3 parselin imar durumu:Ayrık nizamdır. 3 kattır. TAKS:0.30 KAKS: 0.90, konut parselidir. Yoldan 5mt.,komşu parselden 3mt. çekmesi vardır.

Kıymeti : 200.500,00 TL

KDV Oranı : %18(Satış tarihinde güncel KDV oranı uygulanır)

Kaydındaki Şerhler : Farklı dosyalardan haciz mevcuttur.(Tapu kaydı dosyada mevcuttur)

1. Satış Günü : 30/01/2019 günü 11:05 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 27/02/2019 günü 11:05 - 11:10 arası

Satış Yeri : ANAFARTALAR MAHALLESİ ETLİK CADDESİ NO:3 YENİ 3 NOLU MEZAT SALONU ALTINDAĞ/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/14208 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR