POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Polatlı/Karapınar Mahallesi'nde 602 m² arsa icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940559
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : KARAPINAR MAH. / POLATLI
: 602
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE AYRINTI 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1013 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
123,890 TL
Birinci Satış Günü
:
14.03.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
10.04.2019 14:30
Satış Yeri
:
POLATLI ADLİYESİ 1. KAT SATIŞ SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2017/1013 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Polatlı İlçe, 104 Ada, 2 Parsel, KARAPINAR Mahalle/Köy, 602,00 m2 miktarındaki Arsa niteliğindeki taşınmaz. Taşınmaz Polatlı Belediyesi mücavir alanı içerisinde bulunmaktadır.Polatlı Belediyesi tarafından yapılan Karapınar Mesire Alanı taşınmazın yaklaşık 40 m. kadar kuzeyinde kalmaktadır.Köy/mahalle camii taşınmazın yaklaşık 150 m. kadar kuzeybatısından geçmektedir.Karapınar Mahallesini Ankara-Eskişehir Devlet Karayoluna (E-90 a) bağlayan asfalt yol taşınmazın yaklaşık 240 m. kadar kuzeyinden geçmektedir.
Ankara-Eskişehir Devlet Karayolu (E-90) taşınmazın yaklaşık 1,00 km. kadar doğusundan geçmektedir.
Ankara - İstanbul eski tren yolu taşınmazın yaklaşık 800 m. kadar doğusundan, yüksek hızlı tren hattı ise taşınmazın yaklaşık 1,50 km. kadar doğusundan geçmektedir.
Dikdörtgen bir geometriye sahip olan taşınmaz avlu şeklinde olup içerisinde aşağıda detayları verileceği üzere ağıl ve çoban evinden oluşan yapılar bulunmaktadır.
Ağıl olarak kullanılan büyük yapı 300 m2 alanlı olup yığma yapıdır. Duvarları sıvalı olup badanasızdır. Ahşap çatısı kiremit ile kaplıdır. Büyük giriş kapısı demirdir. Üst bölümlerde bulunan pencereler aydınlık içindir. Hemen güney doğu bitişiğindeki 27 m2 alanlı yapı ise aynı inşa tarzında olup çoban evi olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Karapınar Köyü/Polatlı
Yüzölçümü : 602 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 123.890,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 14/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 10/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : POLATLI ADLİYESİ 1. KAT SATIŞ SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1013 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR