PAZAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Pazar Elmalık Köyü'nde arsa vasıflı taşınmaz icradan satılıktır

PAZAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155920
Şehir : Rize / Pazar
Semt-Mahalle : ELMALIK KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 988
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 25.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1355 ESAS
Muhammen Bedeli
:
409,710 TL
Birinci Satış Günü
:
02.06.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
02.07.2020 10:15
Satış Yeri
:
Pazar Adliyesi, Pazar İcra Müdürlüğü Kapı Önü, Pazar/Rize

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. PAZAR (RİZE) İCRA DAİRESİ

2019/1355 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Rize İl, Pazar İlçe, 122 Ada, 16 Parsel, ELMALIK KÖY CİVARI Mevkii, Hamidiye köyünde bulunmaktadır. Pazar ilçe merkezinin 7,8 km doğusunda yer almakta olup Karadeniz sahil yolunun 820,00 m. güneyinde Ardeşen-Çamlıhemşin karayolunun ise 100 m. batısındadır. Ticaret Turizm ve konut alanı olarak ayrılmış olduğu tespit edilmiştir. Belediye imar planı dahilinde bulunması, kamunun alt yapı ve üst yapı hizmetlerden istifade etmesi ve meskün mahalde bulunması nedeniyle arsa vasfında olduğu anlaşılmıştır. Taşınmazın tamamı üzerinde kapama çay bahçesi bulunmaktadır.
Ana Taşınmaz Yüzölçümü : 988,05 m2
İmar Durumu :İmar planı dahilinde olup, ticaret turizm ve konut alanı olarak ayrılmıştır.
Kıymeti : 409.710,98 TL (TAM HİSSE)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/06/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 02/07/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri :Pazar Adliyesi, Pazar İcra Müdürlüğü Kapı Önü, Pazar/Rize

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Düzenlenecek satış ilanının tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunmayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de ilanentebligat yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1355 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/03/2020

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR