DENİZLİ 1. İCRA DAİRESİ

Pamukkale Kayıhan'da 546 m² arsa icradan satılıktır

DENİZLİ 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091559
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : KAYIHAN MAH. / KINIKLI
: 546
Yayınlandığı Gazeteler

DENİZLİ 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5171 ESAS
Muhammen Bedeli
:
491,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
19.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
1. İCRA DAİRESİ
2019/5171 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN HALİHAZIR DURUMU : Denizli ili,Pamukkale ilçesi ,Kayhan Mah. ,Sekibağ Mevkii,M22a23d3c Pafta , 192ada, 2 parselde kayıtlı 546,00 m2 alanlı Arsa vasıflı taşınmazın üzerinde her hangi bir bina yada yapı bulunmamaktadır. Eğimsiz- düz bir topoğrafik yapıya sahiptir.Taşınmazın bulunduğu alanda alt yapı çalışmaları tamamlanmıştır.
Bulunduğu Mevkii olarak taşınmaz; Kayıhan mahallesinde Değirmenönü Caddesine cephelidir. Kayhan Merkez Camiine , Zehra Ahmet Moralıoğlu Ortaokuluna , Kayhan 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine , Kayhan Mezarlığına yakın konumdadır. Çevresinde 1-2 katlı mesken binaları ve bahçeleri vardır. Ulaşım durumu rahat,elektrik su ve belediye altyapı hizmetleri mevcuttur. Tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Yüzölçümü : 546 m2
İmar Durumu : PamukkaleBelediyesi Uygulama İmar Planıdahilinde ;TİCARET alanında , Ayrık nizamı , 2 kat müsadelidir. TAKS/KAKS=0,40/0,80,Önbahçe çekme mesafesi =5,00 m. , yan bahçe çekme mesafesi = 3,00 m. Şeklindedir.
Kıymeti : 491.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :İpotek şerhi mevcut olup Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 24/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5171 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR