BURSA 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Özlüce'de konut imarlı arsa mahkemeden satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00758045
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : ÖZLÜCE MAH. / ERTUĞRUL
: 622
İmar Durumu : Konut
Kaks (Emsal) : Belirtilmemiş
Gabari : 6.50
Tapu Durumu : Müstakil Parsel
Kat Karşılığı : Hayır
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 24.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/50 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
689684 TL
Birinci Satış Günü
:
29.03.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.04.2018 14:00
Satış Yeri
:
Bursa 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
BURSA
3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/50 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa ili, Nilüfer İlçesi, Özlüce Mahallesi, 4837 ada 6 parsel sayılı 622,44 m2 miktarlı taşınmaz; Üzerinde, 50-60 yıllık ekonomik değeri olmayan ahşap inşaat tarzında yapılmış 2 katlı mesken, kerpiç inşaat tarzında yapılmış ahır, samanlık, sundurma, kümes ve depo gibi müştemilat yapılarının bulunduğu taşınmazdır.
Taşınmaz üzerinde farklı kotta, dıştan ve içeride birleşik tek yapı halindeki ahşap inşaat tarzında yapılmış, kiremit örtülü, ahşap çatılı, dış cephesi sıvalı ve badanalı 2 katlı bina;
Zemin kat yerler beton, tavanı çökmek üzere olan duralit kaplı, mutfak, banyo, hol mahallerinden ibaret, ahşap merdivenden çıkılan üst kat; tavanı olmayan hol, 3 oda mahallerinden ibaret, tavan duralit kaplı, kapı ve pencereler ahşap doğrama, yerler zemin katta beton, üst katta tahta, duvarlar sıvalı ve kireç badanalı, ekonomik değeri olmayan enkaz değeri olan bina,
Kiremit örtülü ahşap çatılı ve kerpiç duvarlı, kerpiç inşaat tarzında yapılmış, ahır, samanlık, kiremit örtülü, ahşap yapı tarzında basit olarak yapılmış sundurma ve kümes, depo gibi müştemilat yapılarının da ekonomik değerinin bulunmadığı ve enkaz değerinin olduğu,
Taşınmaz üzerindeki binaların tamamının ekonomik değeri bulunmadığından ve enkaz değeri olduğundan taşınmaz vasfıARSA olarak değerlendirilmektedir.
Taşınmaz eski özlüce mahallesinde, çevresi ve bitişiği kısmen dava konusu taşınmaza benzer özelliklerde yapılar ile kısmen de yeni yapılmış konutlar ile meskun, toplu ulaşım ile ulaşımı mümkün, Belediye tüm kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetlerinden eksiksiz olarak yararlanabilir, her türlü alt yapınınolduğu bir mahalde bulunmaktadır.
Adresi : Özlüce Mah. Özlem Sok. No:3 Nilüfer/BURSA
Yüzölçümü : 622,44 m2
Arsa Payı : Paylı Mülkiyet
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Özlüce Islah İmar Planında Bitişik Nizam 2 kat konut alanında
kalmaktadır.
Kıymeti : 689.684,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ---
1. Satış Günü : 29/03/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 24/04/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Bursa 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/50 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR