BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Kavaklı'da 109 m² arsa (3/16 hissesi) icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047052
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : KAVAKLI MAH. / HİSAR
: 109
İmar Durumu : Sit Alanı
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA''DA MEYDAN 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4212 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
51,154 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2019 15:20
İkinci Satış Günü
:
13.11.2019 15:20
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2018/4212 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 5375 Ada, 8 Parsel, KAVAKLI Mahalle/Köy, Tapu kaydı : Bursa ili, Osmangazi İlçesi, Kavaklı Mah.5375 ada, 8 nolu parselde kayıtlı 109,13 m2 sahalı müfrez ev niteliğindeki gayrimenkulün 3/16 hissesinin borçlu adına kayıtlı olduğu belirtilmektedir.
Taşınmazın ESKİ ESER olduğuna dair ve de 1. Derece Arkeolojik Sit Alanında Kaldığına dair şerh bulunmaktadır.
İmarDurumu: Taşınmazın tamamının 1/1000 ölçekli Koruma amaçlı uygulama imar palanında yeşil alanda kaldığı parsele yapılaşma izni verilmediği anlaşılmaktadır.
Mahalli Durum:Taşınmaz , Bursa ili, Osmangazi ilçesi, Kavaklı mah. Veziri Caddesi 1. Kahveci Çıkmazı SokakNo: bila da yer almaktadır.
Tapu kaydında taşınmazın niteliği müfrez ev olarak görülmekte ise de bina yıkılmıştır. Parselin sokağa 3 mt cephesi vardır. Cephede 2,5 mt yüksekliğinde duvar ve demir kapı vardır.Parsele demir kapıdan girilmektedir.Parsel boş arsa konumundadır. Üzerinde değere etki edecek herhangi bir muhdesat bulunmamaktadır.Gayrimenkulün bulunduğu bölge ilçe merkezine ortalama 1 km güneybatıda kalmaktadır.Bölgede alt ve üst yapı hizmetleri mevcuttur.Kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.Bursa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü'nün 35546553-150-E.204513 sayılı yazısında, taşınmaz kesin yapılaşma yasağı getirilen , bilimsel çalışmalar dışında aynen korunacak olan, sadece üzerinde yer alan korunması gerekli taşınmaz kültür varlığı olarak tescilli yapıların restorasyonu yapılabilecek olan 1. Derece Arkeolojik Sit alanında kaldığından , yıkılmış olan tescilsiz satışa konu taşınmazın aynen yerine yapılarak yapılaşmaya gidilmesi ve arsa imar durumuna göre eski eserden ayrık bir bina inşa etme imkanı mevcut sit koşullarına göre mümkün bulunmamaktadır denilmektedir.
Kıymeti : 51.154,70 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 17/10/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 13/11/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4212 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebligatların bila tebliğ dönmesi halinde iş bu ilanın İİK Madde 127 gereğincetebligat yerine geçeceği ilan olunur.04/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR