BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/İvazpaşa'da 77 m² arsa üzerinde 2 katlı yığma bina icradan satılıktır

BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01031506
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : İVAZPAŞA MAH. / HİSAR
: 77
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 27.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9850 ESAS
Muhammen Bedeli
:
60,865 TL
Birinci Satış Günü
:
05.09.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
30.09.2019 10:15
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
16. İCRA DAİRESİ
2018/9850 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmaz : Bursa ili Osmangazi İlçesi İvazpaşa Mahallesi, 5925 ada 32 parselde kayıtlı, 77,55 m² yüzölçümlü ev nitelikli taşınmazda borçluya ait tam hisse %1 Kdv oranı ve 60.865,00 TL muhammen bedel ile satışa arz edilmiştir.
Özellikleri : Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan İvazpaşa Mahallesi, Seydi Nasır Caddesi, no: 10 adresindeki 77,55 m² miktarlı arsa ile bu arsanın bir kısmı üzerine 2 katlı ve yığma niteliğinde yapılanmış 1 adet eski binadan ibarettir. Binanın ana giriş kapısı 1 kanatlı demir profil yapılı, dış cephe duvar yüzeyleri oldukça yıpranmış ve bakımsız sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. Yerinde yapılan ölçümlerine göre, binanın bodrum katının inşaat taban alanı 35,00m²ve zemin katının 45,00 m² olup, toplam inşaat alanı ise; 35,00+45,00 = 80,00 m² dir. Binanın katlar itibarı ile görülen halihazır durumu ile diğer teknik ve fiziki özellikleri aşağıdaki gibidir.
Bodrum Kat : Halihazırda, boş durumunda olan ve uzun süredir kullanılmadığı belirlenen bu kattaki daire, 2 adet oda, hol ve wc-lavabo bölümlerinden ibaret olup, tüm bölümlerin tabanları bozuk yüzeyli beton ile kaplı, duvarları ise yıpranmış ve bakımsız sıvalı ve boyalıdır. Wc-lavabo bölümünün tabanı tamamen, duvarlarının ise ½? si seramik olarak yapılmıştır. Kuzey cepheli olan bu kattaki dairenin iç kapıları ahşap, tek camlı olan pencere çerçeveleri ise PVC profildir.Ancak; Mahallinde yapılan incelemelerine göre, dairenin uzun süredir kullanılmaması nedeni ile duvar sıva ve boyalarında yıpranmaların, taban beton kaplamalarında bozulmaların ve iç kapılarında kırılmaların meydana geldiği görülmüştür. Bu nedenlerden dolayı, mevcut durumu itibarı ile kullanıma elverişsiz durumunda olan dairenin oldukça masraf gerektiren bakım ve onarıma ihtiyacı bulunduğu belirlenmiştir.
Zemin Kat : Halihazırda mesken amaçlı olarak kullanılmakta olup, salon, hol, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Hol ve salonun tabanları vinil, mutfak bölümünün karo mozaik taşlar ile kaplı, duvarları ise sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfak bölümünde, basit tarzda yapılmış beton tezgah ile üst kısmında ahşap dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinin tabanları tamamen, duvarlarının ise ½? si seramik olarak yapılmıştır.
Dairenin iç kapıları ahşap, çift camlı olan pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey cepheli olan dairenin balkonu bulunmamaktadır. Doğalgazlı soba ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 2 veya 3 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Muradiye Koruma Amaçlı İmar Planı kapsamında, kentsel sit koruma alanı koruma sınırı dahilinde, kısmen yolda, kısmen bitişik nizam, 2 kat konut alanında kalmaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Bu parsel üzerindeki bina yola 4,20 m² Tecavüzlüdür.
1. Satış Günü : 05/09/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 30/09/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Bursa 16. İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası TAO Uluyol Şubesinde bulunan TR910001500158007298413037 nolu iban numaralı hesaba TC Kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılmasıveya bu miktar kadar milli bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat Kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan post cihazından yatırması lazımdır.Yabancı Para kurunda günlük değişmelerin olması 805 sayılı Kanunun birinci maddesine göre "döviz"teminat olarak kabul edilemez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 27.Maddesine göre Satış ilanının tebliği : Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9850 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR