BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Osmangazi Gündoğdu'da 3445 m² zeytinlik mahkemeden satılıktır

BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115885
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : GÜNDOĞDU MAH. / OSMANGAZİKÖY
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/40 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
430,748 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
30.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
BURSA 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI(BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ C.BLOK KAT:7)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/40 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz;Bursa ili Osmangazi ilçesi Gündoğdu köyü mahallesi Kayaaltı mevkii 10169 ada 160 parsel,3.445,99 m2 yüzölçümünde ,tapuda Zeytinlik vasfıyla kayıtlı taşınmazın bakımsız zeytinlik olduğu görülmüştür.Taşınmazın 25-30 Yaşlarındaaz bakımlı özellikte Kapama Zeytinlik niteliğinde olduğu ve takriben 90 adet zeytin olduğu heyetimizce tespit edildi.Kenarlarda ayrıca bakımsız 25-30 yaşlarında sınırbölgesinde bakımsız incir ağaçları bulunmaktadır.Mahalle merkezinin batı istikametinde olan zeytinlik Gündoğdu Köy merkezine 650 m. mesafededir.Satışa konu olan taşınmaz Bursa-İstanbul devlet yoluna 4100 metre, Bursa-İzmir Otoyoluna 4200 metrekuş uçuşu mesafedetarım arazisidir Taşınmazın ulaşım problemi kış döneminde kısmenbulunmaktadır.Zeytin aralarında ayrıca tarım yapılmamaktadır.Zeytinlerinbudama , gübreleme, yabancı ot kontrolü, çapalama, sulama, ilaçlama, hastalık ve haşerelerle mücadele işlemleri çok iyi olmamakla beraber genellikle yetersizyapılmıştır. Kapama Zeytinlik olarak değerlendirilecek olan taşınmazın içerisinde bulunan ağaçlar tam verim çağındadır.Ancak bakımsızlıktan dolayı verimde düşmeler olmuşve henüz zeytinler hasat edilmemiştir. Toprak yapısı kumlu-tınlı-çakıllı ve hafif killi, orta derin profilli, toprak yapısında olup, su tutma kapasitesi iyidir.Arazide meyil orta derecede olup, % 6-8 oranında kuzey- güney istikametinde meyil bulunmaktadır. 2. Sınıf toprak yapısında ve yamaç arazi topoğrafik yapısındadır. Taşınmazda bölgeye uygun her türlü tarım yapılabilir. Çevre arazilerde aynı şekilde zeytin bahçeleri , incir bahçeleri ağırlıklı olarak bulunmaktadır.Bunun dışında şeftali bahçeleri ve sebze ve hububat tarlaları da çevrede bulunmaktadır. Yolu komşu parsele kadar bulunan bahçenin elektriği,su, kanalizasyon ve Belediye altyapı gibi hizmetleri taşınmaza600 m. gibi yakın olmakla birlikte henüz gelmemiştir. Arazinin bakım ve diğer kültürel işleri arazinin işlenmesi düzenli yapılmadığından bakımsız kalmıştır.
Adresi : Gündoğdu MahallesiOsmangazi/BURSA
Yüzölçümü : 3.445,99 m2
Arsa Payı : Paylı mülkiyet
İmar Durumu : 1/5000 ölçekli Nazım İmar planı kapsamında; “Tarımsal Alanlarda” kalmakta olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 430.748,75 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 30/03/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : BURSA 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI(BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ C.BLOK KAT:7)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/40 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR