BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Geçit'te 1683 m2 arsa icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047046
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : GEÇİT MAH. / EMEK
: 1683
İmar Durumu : Sanayi
Tapu Durumu : Müstakil Parsel
Kat Karşılığı : Hayır
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3821 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,700,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2019 15:35
İkinci Satış Günü
:
13.11.2019 15:35
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2018/3821 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, GEÇİT Mahalle/Köy, Tapu kaydı:Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Geçit Mah., 7052 Ada, 6 Parselde (Yeni 14 Parsel) 1.683,95m2 Miktarlı Arsa Niteliğindeki Taşınmazın tam hissesi.
Özellikleri:Taşınmaz Bursa ili, Osmangazi İlçesi, Geçit mah. 2. Gündoğdu Sk. No:118 Bursa adresinde bulunmaktadır.Bu adreste fiili durumda, çevresi kargir duvarla ihata edilmiş parsel üzerinde işyeri niteliğinde birisi tek katlı atölye niteliğinde, diğeri 2 katlı üst katı idare bölümlerinden oluşan alt katı depo ve işçi soyunma odalaraı, tuvalet, vs. bölümlerinin olduğu binalar bulunmaktadır.Bu binalardan ; girişte ön cephede yer alan 2 katlı binanın üst katında yaklaşık 80 m2 lik bölümü idare odaları, diğer bölümleri depo, soyunma odaları, tuvaletlerden oluşmakta , çatısı çelik üzeri eternit kaplı binanın idare odalarının zemini laminat, diğer bölümler beton üzeri şap kaplamadır.330.00 m2 alanlıdır.Arka alanda bulunan atölyenin çatısı demir profil, çatı kaplaması eternit, döşeme kaplaması beton üzeri şap kaplama olup iç kullanım alanı yaklaşık 380.00 m2 yüzölçümlüdür.Her iki binada da elektrik su vardır.Taşınmazın komşu parsellerinde benzer şekilde işyeri ve konut amaçlı ayrık nizam binalarla yapılaşarak yöre meskun hale gelmiştir.Her türlü altyapı hizmetleri giderilmiş, taşınmaz bölgesine ulaşım toplu ulaşım araçları ile sağlanmaktadır.
İmar Durumu:Osmangazi belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü arşiv kayıtlarından alınan belgede taşınmazın 1/1000 ölçekli Geçit Mahallesi ve İhtisaslaştırılmış Küçük Sanayi Alanları Uygulama İmar Planı dahilinde "Küçük Sanayi Sitesi Alanı " dahilinde kaldığı anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 1.700.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 17/10/2019 günü 15:35 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 13/11/2019 günü 15:35 - 15:40 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3821 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebligatların bila tebliğ dönmesi halinde iş bu ilanın İİK Madde 127 gereğincetebligat yerine geçeceği ilan olunur.04/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR